Antigenní testy na covid-19

Antigenní testy na covid-19

Víte, jak si udělat a jak vyhodnotit antigenní test z lékárny? A víte, co dělat, když vyjde pozitivní?


Jsou antigenní testy dostupné v lékárnách spolehlivé? V čem se liší testy z nosu a slin? Co dělat, aby byl výsledek spolehlivý? Záleží na tom, kdy test provádím? V následujícím videu na tyto otázky odpovídá Mgr. Michal Hojný, vedoucí lékárník IKEM a člen představenstva České lékárnické komory.

 
 

 

Víte, co dělat, když antigenní test vyjde pozitivní? Co dělat, pokud se necítím dobře, ale antigenní test vyšel negativní? Co mít v domácí lékárničce pro případ onemocnění covid-19? Je dobré mít doma oxymetr? Jaká hodnota kyslíku je hraniční pro odjezd do nemocnice? I na tyto otázky odpovídá Mgr. Michal Hojný, vedoucí lékárník IKEM a člen představenstva České lékárnické komory.
 
 

 


 

Sdílet článek:

Související články

  • Současný nepřehledný systém úhrad léků a doplatků zaslouží změnu

    Současný nepřehledný systém úhrad léků a doplatků zaslouží změnu

    Úhrady léků a doplatky na ně jsou pro širokou veřejnost obtížně pochopitelnou problematikou. Ceny i úhrady léků se vlivem pravidelných revizí neustále mění. Těmto častým a jen velmi těžko předvídatelným změnám čelí jak lékárny, tak pacienti. Doplatek vzniká jako rozdíl mezi cenou a výší úhrady ze zdravotního pojištění. Konečnou cenu léků z velké části určují výrobci a tím také ovlivňují výši doplatku na konkrétní lék. S vysokou spoluúčastí mohou pacientům částečně v některých případech pomoci ochranné limity, i ty jsou však nepřehledné.

  • Co dělat, když chybí oblíbený lék na průjem?

    Co dělat, když chybí oblíbený lék na průjem?

    Pokud chybí lék na průjem, na který jste zvyklí, obraťte se s důvěrou na svého lékárníka. Ten Vám poradí vhodnou alternativu vzhledem k povaze potíží i například věku pacienta. Při léčbě průjmu hrají zásadní roli režimová opatření, jak doporučuje Česká gastroenterologická společnost. Nejlepší je průjmu předcházet a volit vhodnou prevenci onemocnění.

  • Jak zabalit léky na cestu? Je to jednoduché, když máte dobře vybavenou domácí lékárničku

    Jak zabalit léky na cestu? Je to jednoduché, když máte dobře vybavenou domácí lékárničku

    Blíží se období dovolených, které s sebou přináší i nutnost balení cestovní lékárničky. K jejímu vybavení můžeme využít přípravky z domácí lékárničky, proto je vhodné udržovat její obsah aktuální a alespoň dvakrát ročně ji zkontrolovat. Kromě správného obsahu domácí i cestovní lékárničky je nutné myslet i na způsob uchovávání léků, právě v létě totiž více než kdy jindy hrozí jejich znehodnocení vlivem nevhodného skladování. Léčivé přípravky je nutné pravidelně kontrolovat i kvůli exspiraci. Období před létem je na úklid lékárničky ideální – a neměli bychom zapomínat ani na vybavení lékárničky na chatě či chalupě, obzvlášť pokud tam budeme v létě trávit více času.