Bausch+Lomb Zdravotnický běh 2012

Druhý ročník Zdravotnického běhu.
Poslední březnový den se konal v Praze již druhý ročník Zdravotnického běhu. Letos získal nového titulárního partnera a zařadil se tak ještě viditelněji mezi ostatní závody již tradiční a prestižní sportovní akce s mezinárodní účastí - Hervis ½ Maratonu a Volkswagen Maratonu Praha. Záštitu převzal ministr zdravotnictví MUDr. Leoš Heger, CSc..Tento závod je určen všem zdravotníkům, lékařům a lékárníkům, sestřičkám a laborantům, fyzioterapeutům, studentům zdravotnických oborů a dalším pracovníkům ve zdravotnických zařízeních. Mezi oficiální partnery patří  také ČLK a ČLnK.
Letos v prvním závodě bylo před startem ve Zdravotnickém běhu registrováno 165 závodníků, kteří zdolali trať délky 21,097km  a to buď jako jednotlivci nebo formou čtyřčlenné štafety. Celkem bylo na trati Hervis ½ Maratonu rekordních 11 tisíc účastníků a zároveň závod otevřel unikátní běžecký seriál RunCzech.com, který letos pojme šest závodů po celém Česku.  Zdravotníky čeká druhý závod 13/5/2012, kde nás bude čekat celá maratonská trať  - tedy 42, 195 km. V r. 2011 byli registrováni v naší kategorii 4 stateční,  nyní  již mezi sebou máme 30 zdravotníků maratonců!
Tak jako Carlo Capalbo, předseda organizačního výboru PIM, má nejen ambice dělat velké závody, ale snaží rozběhat celou zemi, tak si i organizátoři Fofrem Na Maraton přejí pro dobrou věc rozběhnout co nejvíce zdravotníků. Do Zdravotnického běhu se letos již zapojili nejen pracovníci FN Motol ale i IKEM a Nemocnice Na Homolce, Thomayerovy nemocnice, VFN, Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem, FN Hradec Králové, FN v Plzni, FN u Sv. Anny v Brně, Masarykova onkologického ústavu v Brně, Krajské nemocnice Liberec, Nemocnice České Budějovice, Vsetínské nemocnice., Oblastní nemocnice Náchod, Oblastní nemocnice Kladno, medici všech 3 LF UK, LF  v Plzni, Lékárna u Zlaté lodi a další.
V jednotlivcích Bausch+Lomb Zdravotnického běhu zvítězil Mirek Lenner s časem 1:23:53, 2. místo  obsadila Klára Jakešová 1:27:11, oba z 2. LF UK. Na 3. místě skončil Zdeněk Novotný z TITAN-Neurorehabilitace s.r.o. a v kategorii nad 40 let s časem 1:28:21. Ani lékárníci však nezůstali pozadu. S výborným časem a ztrátou necelých 10minut na prvního doběhl Marek Lžičař (FN u sv. Anny) za 1:33:45, nejrychlejší z lékárnic byla Lenka Doležalová (MOÚ) s časem 1:38:12.
Květnový závod Bausch+Lomb Zdravotnický běh se blíží. Zbývá už jen několik set posledních startovních čísel, tak neváhejte!  Ať už se rozhodnete sestavit štafetu či  vydat se na celou maratónskou trať, těšíme se na Vás na slavnostním vyhlašování vítězů 24/05/2012 v hotelu Hilton v Praze!  Fofrem Na Maraton!