Důležité upozornění: Změna P. O. BOXU

Důležité upozornění: Změna P. O. BOXU

Vzhledem k uzavření poštovní pobočky a přesunu na jinou, mění se od 1. 7. 2023 číslo P. O. BOXU České lékárnické komory.
Adresa od 1. 7. 2023:

Česká lékárnická komora
Rozárčina 1422/9
P. O. BOX 30
140 02 Praha 4

Sdílet článek:

Související články

 • Česká lékárnická komora vyhlašuje vítěze soutěže „Nakresli svého lékárníka”

  Česká lékárnická komora vyhlašuje vítěze soutěže „Nakresli svého lékárníka”

  Součástí jubilejního 25. Dne lékáren byla výtvarná soutěž dětí, ve které měli autoři a autorky ztvárnit svého lékárníka. Během necelých 14 dnů odevzdalo svůj soutěžní příspěvek více než 600 dětí. 6. září vybrala hodnotící komise 20 výherních obrázků. Česká lékárnická komora (ČLnK) zveřejňuje v souladu s pravidly jména všech vítězů.

 • Současný nepřehledný systém úhrad léků a doplatků zaslouží změnu

  Současný nepřehledný systém úhrad léků a doplatků zaslouží změnu

  Úhrady léků a doplatky na ně jsou pro širokou veřejnost obtížně pochopitelnou problematikou. Ceny i úhrady léků se vlivem pravidelných revizí neustále mění. Těmto častým a jen velmi těžko předvídatelným změnám čelí jak lékárny, tak pacienti. Doplatek vzniká jako rozdíl mezi cenou a výší úhrady ze zdravotního pojištění. Konečnou cenu léků z velké části určují výrobci a tím také ovlivňují výši doplatku na konkrétní lék. S vysokou spoluúčastí mohou pacientům částečně v některých případech pomoci ochranné limity, i ty jsou však nepřehledné.

 • Co dělat, když chybí oblíbený lék na průjem?

  Co dělat, když chybí oblíbený lék na průjem?

  Pokud chybí lék na průjem, na který jste zvyklí, obraťte se s důvěrou na svého lékárníka. Ten Vám poradí vhodnou alternativu vzhledem k povaze potíží i například věku pacienta. Při léčbě průjmu hrají zásadní roli režimová opatření, jak doporučuje Česká gastroenterologická společnost. Nejlepší je průjmu předcházet a volit vhodnou prevenci onemocnění.