Léky na předpis až domů? Vojtěch to chce prosadit, někteří lékárníci mají výtky

Deník.cz reflektuje názory odborníků na možnost objednání léků na předpis online, jejíž cílem je zvýšení dostupnosti léčby pro pacienty, zejména seniory, chronicky nemocné a lidi s omezenou mobilitou. Otázkou je, zda lze zajistit, aby tento systém zásilkového výdeje zůstal pouze doplňkovou možností k osobnímu vyzvednutí v lékárně, nikoli jeho náhradou.

Léky na předpis přímo domů - možnost zásilkového výdeje hýbe veřejným prostorem. Tento systém již funguje v zahraničí, ale v České republice lze online objednat dosud pouze volně prodejné léky. Zatímco ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a část lékárníků by uvítali jeho prosazení, druhá část je proti kvůli hrozícím úskalím, jež by to s sebou mohlo přinést.

Celý článek naleznete zde.

Zdroj: CERQUEIROVÁ, Léky na předpis až domů? Vojtěch to chce  prosadit, někteří lékárníci mají výtky. Praha [online]: deník.cz, str. 0, 11. 2. 2026.

Sdílet článek:

Související články

  • Právní poradenství

    Právní poradenství

    Pro členy ČLnK je k dispozici právní poradenství.

  • Očekávané změny od 1. května 2026

    Očekávané změny od 1. května 2026

    Aktualizace 6. 3. 2026

  • Lékárnice maminky – měsíčník únor 2026

    Lékárnice maminky – měsíčník únor 2026

    Co nyní nejvíce řešíme v lékárně i doma?