Mladí lékárníci zvolili nové vedení

Mladí lékárníci zvolili nové vedení

Dne 18.5.2019 proběhl po XXI. Konferenci mladých lékárníků v Opavě volební sněm předsednictva spolku Mladí lékárníci, z.s. pro následné dvouleté období.

Po úvodním slovu zakladatele spolku PharmDr. Antonína Svobody proběhla diskuze na téma „Perspektiva mladých lékárníků“ za účasti PharmDr. Stanislava Havlíčka a Mgr. Michala Hojného. Byly diskutovány základní problémy mladých lékárníků – dlouhodobě špatně nastavený systém financování lékárenské péče a s tím spojený nedostatečný nárůst mezd v porovnání s ostatními segmenty zdravotnické péče. Dále bylo upozorněno na nedostatky specializačního vzdělávání, kdy lékárníci nemohou plnit své povinnosti, neboť nebyly včas vydány příslušné vzdělávací programy. V současné době čeká na vypsání odpovídajících kurzů několik desítek, ne-li stovek lékárníků a výrazně se tak prodlužuje doba dosažení specializace a případné možnosti vedení lékárny. Další diskutovanou oblastí bylo posílení kompetencí lékárníka. Jako pozitivní se v tomto slova smyslu jeví plánovaný lékový záznam pacienta. Lékárníci by měli mít jednoznačně přístup do tohoto systému. Budou tak moci uplatňovat svoji vysokou odbornost a přispět ke zkvalitnění celkové péče.

Následovalo sdělení dosavadního předsedy spolku PharmDr. Aleše Novosáda, ve kterém byla shrnuta činnost v uplynulém volebním období. V roce 2017 se podařilo uskutečnit setkání s ministrem zdravotnictví, spolek byl v pravidelném kontaktu se zástupci SÚKL a také se aktivně vyjadřoval k nečinnosti v oblasti specializačního vzdělávání.

Na závěr proběhly volby nového vedení, které bude mít následující složení:

Předsednictvo:
PharmDr. Stanislav Gregor, Ústavní lékárna IKEM, Praha – předseda
Mgr. Lukáš Malý, Valdštejnská lékárna, Frýdlant v Čechách – místopředseda
PharmDr. Lenka Burgetová, Lékárna U Červeného orla, Praha
Mgr. Eva Procházková, Fagron a.s., Praha
Mgr. Josef Nejedlý, Lékárna Pilulka, Břeclav a OOVL Pilulka, Lednice
 
Revizní komise:
Mgr. Alexandra Hašková, Lékárna u Matky Boží, Doksy
PharmDr. Eliška Röslerová, Ministerstvo zdravotnictví, Praha
Mgr. et Ing. Šárka Nováková, Lékárna Moráň, Praha
 
Nové vedení má ambice pokračovat v započatých činnostech spolku. Jako priority si stanovilo oblasti finančního ohodnocení lékárníků, vzdělávání a posílení kompetencí lékárníka v rámci systému poskytování primární i specializované zdravotní péče. Rádi ve svých řadách uvítáme další členy. Proto pokud Vám aktuální situace v lékárenství není lhostejná, můžete nás kontaktovat na webových stránkách www.mladilekarnici.cz, kde je i možnost registrace do spolku, ať už jako aktivní člen do 35 let věku nebo jako náš sympatizant, u kterých věková hranice není omezena.                                               

Za předsednictvo Mladých lékárníků PharmDr. Stanislav Gregor

Sdílet článek:

Související články

 • Medidays 2024

  Medidays 2024

  19. 1. 2023

 • Medidays 2023

  Medidays 2023

  20. - 21. 1. 2023

 • Máte zájem očkovat?

  Máte zájem očkovat?

  Mladí lékárníci mapují situaci a ochotu lékárníků zapojit se do očkování nejen proti Covid19