Mladí zdravotníci: Léky na recept na internet nepatří

Mladí zdravotníci: Léky na recept na internet nepatří

Vedle mnoha lékárnických organizací se k pozměňovacímu návrhu poslanců Vojtěcha, Nachera a dalších vyjádřili také mladí zdravotníci zastoupení spolky Mladí lékárníci, Mladí lékaři a Mladí praktici. Požadují stažení pozměňovacího návrhu.
Shodný názor vyjadřují mladí lékaři a lékárníci, kteří s mimořádných znepokojením sledují, jak se pod rouškou koronavirové krize a nouzového stavu snaží do legislativního procesu zasáhnout obchodní skupiny novelou zákona o léčivech, kterou chtějí umožnit internetový prodej léků vázaných na lékařský předpis. "Jsme generací, která je zvyklá na moderní technologie, přirozeně je využíváme  v osobním i pracovním životě a sami aktivně podporujeme smysluplnou digitalizaci zdravotnictví. Je však potřeba odlišit, co je smysluplným pokrokem s přínosem pro zdravotnictví a pacienty a co je unáhleným experimentem s pochybným pozadím,“ vzkazují zákonodárcům.

Sdílet článek:

Související články

  • Cestovní lékárnička může dovolenou zkomplikovat. Lékárníci upozorňují před podceňováním pravidel pro převoz léků.

    Cestovní lékárnička může dovolenou zkomplikovat. Lékárníci upozorňují před podceňováním pravidel pro převoz léků.

    Miliony Čechů každoročně vyrážejí na dovolenou s léky v kufru. Většina z nich ale netuší, že látky, které jsou doma zcela legální, mohou být v některých zemích považované za zakázané. Česká lékárnická komora upozorňuje, že cestovatelé dlouhodobě podceňují pravidla pro převoz léčiv do zahraničí. Přitom jim stačí jednoduchá příprava, aby předešli problémům.

  • Prezident České lékárnické komory Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., hostem Studia 6 České televize

    Prezident České lékárnické komory Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., hostem Studia 6 České televize

    Prezident České lékárnické komory Aleš Krebs představil téma letošního Dne lékáren „Žádná otázka farmaceuta není zbytečná“.

  • Lékárnické kapky – newsletter

    Lékárnické kapky – newsletter

    Den lékáren právě probíhá.