Novela zákona o léčivech

Novela zákona o léčivech

Česká lékárnická komora obdržela k připomínkám návrh novely zákona o léčivech.

Návrh novely vychází především z transpozice směrnice Evropského parlamentu a Rady č. 2010/84/EU týkající se farmakovigilance, a dále transpozice směrnice č. 2011/24/EU týkající se přeshraniční zdravotní péče.

Nad rámec transpozičních povinností návrh novely zákona přináší další systémové i technické změny, které vycházejí z praktických zkušeností při aplikaci tohoto zákona nabytých po dobu téměř čtyřletého trvání jeho účinnosti.

Připomínky ve vnitřním připomínkovém řízení mají být zaslány na ministerstvo zdravotnictví do 29. 11. 2011. Už 1. 11. 2011, před zahájením připomínkového řízení, uspořádal Státní ústav pro kontrolu léčiv workshop k této problematice. Od 3. 11. 2011 jsou na stránkách SÚKL k dispozici prezentace a audiozáznamy z tohoto workshopu.

Česká lékárnická komora připomínky zpracovává. Po projednání představenstvem a budou v termínu odeslány na ministerstvo zdravotnictví.

Návrh novely zákona
Důvodová zpráva

PharmDr. Stanislav Havlíček

Sdílet článek:

Související články

  • Lékárnická komora usiluje o zapojení lékáren do preventivních programů včetně očkování

    Lékárnická komora usiluje o zapojení lékáren do preventivních programů včetně očkování

    Prezident České lékárnické komory Mgr. Aleš Krebs, Ph.D. poskytl rozhovor pro Tempus medicorum, ve kterém nastínil, kam by se [...]

  • Změna způsobu stanovení a vykazování úhrady elastoviskozních roztoků <span style="color: red;">aktualizováno 17. 5.</span>

    Změna způsobu stanovení a vykazování úhrady elastoviskozních roztoků aktualizováno 17. 5.

    Od 1. 5. se úhrada elastoviskózních roztoků stanovuje jiným způsobem a neplatí již procentuální úhrada, kdy pojišťovny hradily 50 % ceny za 1 balení.

  • Kontrolní přehled uzavřených DNCV a SoÚ k 1. 5. 2026 za VZP ČR

    Kontrolní přehled uzavřených DNCV a SoÚ k 1. 5. 2026 za VZP ČR

    Aktualizace k 15. 5. 2026