Porada předsedů Okresních sdružení lékárníků jednoznačně požaduje, aby měli lékárníci stejný přístup do lékového záznamu jako lékaři
Praha, 21. září 2019 - Na dnešní Poradě předsedů Okresních sdružení lékárníci jednomyslně potvrdili svůj požadavek, aby měli stejný přístup do lékového záznamu jako jejich kolegové lékaři. Zástupci lékárníků z regionů celé České republiky se shodují v tom, že pokud se toto nestane, tak účel lékového záznamu pacienta nebude naplněn a pacientům se nedostane kvalitnější zdravotní péče. V některých případech nedojde k zamezení ohrožení zdraví pacienta. Lékový záznam využijí lékárníci i při plánované Návštěvní službě, kterou ministr zdravotnictví ČR Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA hodnotí jako velmi zajímavou.


