XXVIII. sjezd delegátů ČLnK
Představenstvo České lékárnické komory na základě ustanovení § 14, [...]
Představenstvo České lékárnické komory na základě ustanovení § 14, [...]
Dobrý den, dne 21.12.2017 odpovídal Mgr. MUDr. Maršík na dotaz ohledně preskripce e-receptu a klasického receptu od 1.1.2018 s tím, že nelze vydat e-recept s identifikátorem jako klasický když je na průvodce i razítko lékaře a podpis..Situace se doktorům pro letošní rok při předepisování e-receptů změnila a usnadnila. Platí tedy pro lékárny stále, že nemohou e-recept s identifikátorem a razítkem a podpisem lékaře od nového roku vydat jako klasický recept, např v případě výpadku uložiště nebo internetového připojení? A nelze tedy z e-receptu vystavit papírový výpis, třeba v případě, kdy je lék nedostupný a dorazí až po platnosti e-receptu?
30. 1. 2018, číslo kurzu: 18086
Na základě usnesení XXVII. sjezdu delegátů ČLnK vyhlašuje představenstvo České [...]
S platností od 1. 1. 2018 se rozhodnutím SÚKL mění indikační [...]
Aktualizováno dne 26. 1. 2018
Aktualizace dne 26. 1. 2018
S platností od 1. 1. 2018 se rozhodnutím SÚKL mění indikační [...]
Datum konání 10. 1. 2018 v 18:00
Dobrý den. Provozuji malou lékárnu od poloviny roku 2012. V dodatcích ke smlouvám "o úhradě zdravotních služeb lékárenské péče" pojišťovny stále uvádějí referenční období rok 2014. Podle nich tam prý nic jiného uvést nemohou. V té době se provoz pomalu rozjížděl a dnes jsme již na podstatně jiných objemech lékárenské péče. Od září do konce roku pracujeme bez úhrady "dispenzačního poplatku", protože máme vyčerpaný limit z referenčního roku. Co mohu dělat pro napravení této situace?