Prezident České lékárnické komory hostem pořadu Sama doma

Prezident České lékárnické komory hostem pořadu Sama doma

Aleš Krebs, prezident České lékárnické komory (ČLnK) byl ve středu 19. 4. hostem pořadu Sama doma. Tématem této oblíbené relace bylo po celý týden vzdělání a vzdělávání zdravotníků, konkrétně ve středu se redakce Sama doma věnovala lékárníkům (neboli farmaceutům) a farmaceutickým asistentkám.

Povolání lékárníků vyžaduje, aby jejich znalosti o lécích, nemocech i léčbě byly na vysoké úrovni a stále aktuální. Lékárníci, neboli farmaceuti, ač vysokoškolsky vzdělaní specialisté na léky jsou proto ze zákona povinni se celoživotně vzdělávat. Mnozí z nich po studiu vysoké školy a několikaleté praxi absolvují také specializační vzdělání, které je stejně jako u lékařů ukončeno státní zkouškou (tzv. atestací). Celoživotní vzdělávání lékárníků organizuje a ve velké míře i poskytuje svým členům ČLnK. Je rozděleno do tříletých cyklů, během nichž musí lékárníci splnit stanovený počet bodů za semináře, školení, webináře, odborné konference a tím si udržovat své znalosti v oboru lékárenství aktuální a na požadované úrovni.

Společně s Alešem Krebsem za ČLnK byl hostem pořadu také zástupce spolku Mladí lékárníci Filip Škarda. Společně po část pořadu také odpovídali na dotazy diváků. "Děkuji dámám za pozvání a možnost představit naši profesi a systém vzdělávání v pořadu Sama doma. Dostalo se i na otázky týkající se léků, prostřednictvím e-mailu jsme odpověděli desítky dotazů, přesto jsme na všechny nestihli odpovědět. Byla mezi nimi i celá řada milých slov a poděkování lékárníkům. To mě moc potěšilo, mám z toho za všechny kolegyně a kolegy velkou radost a také jim děkuji za jejich každodenní namáhavou práci," dodává ke svému vystoupení Aleš Krebs.

Celý výstup naleznete zde.

Zdroj: ČESKÁ TELEVIZE, Sama doma. Praha: ČT1, str. 0, 19. 4. 2023

Sdílet článek:

Související články

 • Očekávané změny od 1. září 2024

  Očekávané změny od 1. září 2024

  Aktualizace 11. 7. 2024

 • Zápis ze zasedání představenstva ČLnK 9. 7. 2024

  Zápis ze zasedání představenstva ČLnK 9. 7. 2024

  Zápis ze zasedání představenstva ČLnK 9. 7. 2024

 • Lékárnické kapky – newsletter. Co by vám nemělo chybět při prázdninovém putování?

  Lékárnické kapky – newsletter. Co by vám nemělo chybět při prázdninovém putování?

  Letní prázdniny odstartovaly a s nimi cestování, koupání a sluníčko. Na co byste si během léta měli dát pozor a na co nezapomenout?