Prezident České lékárnické komory hostem pořadu Sama doma

Prezident České lékárnické komory hostem pořadu Sama doma

Aleš Krebs, prezident České lékárnické komory (ČLnK) byl ve středu 19. 4. hostem pořadu Sama doma. Tématem této oblíbené relace bylo po celý týden vzdělání a vzdělávání zdravotníků, konkrétně ve středu se redakce Sama doma věnovala lékárníkům (neboli farmaceutům) a farmaceutickým asistentkám.

Povolání lékárníků vyžaduje, aby jejich znalosti o lécích, nemocech i léčbě byly na vysoké úrovni a stále aktuální. Lékárníci, neboli farmaceuti, ač vysokoškolsky vzdělaní specialisté na léky jsou proto ze zákona povinni se celoživotně vzdělávat. Mnozí z nich po studiu vysoké školy a několikaleté praxi absolvují také specializační vzdělání, které je stejně jako u lékařů ukončeno státní zkouškou (tzv. atestací). Celoživotní vzdělávání lékárníků organizuje a ve velké míře i poskytuje svým členům ČLnK. Je rozděleno do tříletých cyklů, během nichž musí lékárníci splnit stanovený počet bodů za semináře, školení, webináře, odborné konference a tím si udržovat své znalosti v oboru lékárenství aktuální a na požadované úrovni.

Společně s Alešem Krebsem za ČLnK byl hostem pořadu také zástupce spolku Mladí lékárníci Filip Škarda. Společně po část pořadu také odpovídali na dotazy diváků. "Děkuji dámám za pozvání a možnost představit naši profesi a systém vzdělávání v pořadu Sama doma. Dostalo se i na otázky týkající se léků, prostřednictvím e-mailu jsme odpověděli desítky dotazů, přesto jsme na všechny nestihli odpovědět. Byla mezi nimi i celá řada milých slov a poděkování lékárníkům. To mě moc potěšilo, mám z toho za všechny kolegyně a kolegy velkou radost a také jim děkuji za jejich každodenní namáhavou práci," dodává ke svému vystoupení Aleš Krebs.

Celý výstup naleznete zde.

Zdroj: ČESKÁ TELEVIZE, Sama doma. Praha: ČT1, str. 0, 19. 4. 2023

Sdílet článek:

Související články

 • SÚKL potvrdil správnost stanoviska ČLnK k povinnosti lékárny převzít od pacienta nepoužitelná léčiva v podobě lékové formy s integrovanou jehlou z 31. 1. 2023

  SÚKL potvrdil správnost stanoviska ČLnK k povinnosti lékárny převzít od pacienta nepoužitelná léčiva v podobě lékové formy s integrovanou jehlou z 31. 1. 2023

  Státní ústav pro kontrolu léčiv zaslal k žádosti ČLnK své souhlasné vyjádření ke stanovisku ČLnK k povinnosti lékárny převzít od pacienta nepoužitelná léčiva v podobě lékové formy s integrovanou jehlou.

 • Očekávané změny od 1. srpna 2023

  Očekávané změny od 1. srpna 2023

  Aktualizace 1. 6. 2023

 • Instrukce pro lékárníky ke Dni lékáren a soutěži „Nakresli svého lékárníka“

  Instrukce pro lékárníky ke Dni lékáren a soutěži „Nakresli svého lékárníka“

  Česká lékárnická komora při přípravě Dne lékáren 2023 na téma Zdravotníci ve vaší lékárně připravila větší množství materiálů, spolupracuje s dalšími organizacemi jako Ministerstvo zdravotnictví, Česká komora farmaceutických asistentů a Farmaceutickou fakultou Univerzity Karlovy. Doprovodnou akcí letošního, jubilejního, 25. Dne lékáren je výtvarná soutěž pro děti. Konkrétní instrukce a doporučení k využití vytvořených materiálů jsou popsány níže.