
„Nachlazení, které teď trápí hodně rodin, se zrychlit nedá. Dá se mu ale předejít, třeba otužování nosní sliznice mořskou vodou. I kašel v noci má svůj smysl a není třeba ho řešit tlumicími léky. Pokud se dítě nebudí a kašel ruší jen rodiče, nechme dítě kašlat, protože se tak zbavuje hlenu,“ radí Šárka Voříšková.
Šest až osm nachlazení do roka je u menších dětí běžné, posiluje se tak jejich imunita, říká Šárka Voříšková. Jaký je její soukromý tip na tlumení noční horečky? A co nám účinně pomůže v boji s ekzémem?
Více se dozvíte zde.
Zdroj: SLADKÁ, Říkala jsem si, že matky, které se nevyznají v nemocech, v tom plavou ještě víc, než já, říká lékárnice. Praha [online]: ČRo Radio Wave, str. 0, 5. 1. 2022.
Související články
Lékárníci jako strážci bezpečné léčby. Díky svému vzdělání a s pomocí lékovému záznamu odhalují chyby v předepisování léků
Farmaceuti mají již pět let možnost nahlížet do lékového záznamu pacientů, což výrazně přispívá k zajištění bezpečné farmakoterapie a efektivní léčby. I díky náhledu do lékového záznamu pomáhají denně odhalit rizika spojená s užíváním léků – ať už jde o nevhodné kombinace, duplicity v preskripci nebo překročení stanovených dávek. Jen za první čtvrtletí této možnosti využili téměř 4,8 milionkrát. Od ledna do března letošního roku vydali farmaceuti pacientům téměř 22 milionů elektronických receptů.
XXVI. Konference mladých farmaceutů – ZRUŠENA
Milé kolegyně, milí kolegové, dovolujeme si Vám s politováním oznámit, že je konference z důvodu nedostatečného počtu přihlášených zrušena. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Konference [...]
Lékárnické kapky – newsletter. Cukrovka nebolí, o to větší rizika přináší
Odhaduje se, že v ČR žije asi 250 tisíc lidí s neléčenou cukrovkou. A právě neléčená cukrovka představuje riziko - dochází k nevratnému poškození očí, cév, ledvin…