Vedoucí projektu Lékárnice maminky Šárka Voříšková poskytla rozhovor pro Pro Radio Wave

Vedoucí projektu Lékárnice maminky Šárka Voříšková poskytla rozhovor pro Pro Radio Wave

„Po narození syna mě vyděsilo, že v nové roli nic nevím a všechny dudlíky i plíny si musím hledat na internetu. Říkala jsem si, že matky, které se nevyznají v nemocech, v tom plavou ještě víc, než já,“ říká Šárka Voříšková, vedoucí projektu Lékárnice maminky. V něm vystudované farmaceutky – matky radí rodičům s dětskými rýmami, horečkami nebo ekzémem.
Podle Šárky Voříškové je osobní vztah lékárníka a pacienta je velmi důležitý. Na besedách, které Lékárnice maminky pořádají, se rodiče svěřují, co trápí konkrétně je. „Dítě není malý dospělý. Když si vy vezmete dva léky na bolest, nedáte zkrátka dítěti jeden,“ upozorňuje lékárnice.

„Nachlazení, které teď trápí hodně rodin, se zrychlit nedá. Dá se mu ale předejít, třeba otužování nosní sliznice mořskou vodou. I kašel v noci má svůj smysl a není třeba ho řešit tlumicími léky. Pokud se dítě nebudí a kašel ruší jen rodiče, nechme dítě kašlat, protože se tak zbavuje hlenu,“ radí Šárka Voříšková.
Šest až osm nachlazení do roka je u menších dětí běžné, posiluje se tak jejich imunita, říká Šárka Voříšková. Jaký je její soukromý tip na tlumení noční horečky? A co nám účinně pomůže v boji s ekzémem?

Více se dozvíte zde.

Zdroj: SLADKÁ, Říkala jsem si, že matky, které se nevyznají v nemocech, v tom plavou ještě víc, než já, říká lékárnice. Praha [online]: ČRo Radio Wave, str. 0, 5. 1. 2022.

Sdílet článek:

Související články

 • Bezpečí pacientů a zachování plnohodnotné lékárenské péče musí zůstat prioritou, a to i v případě úvah o zavedení zásilkového výdeje léků na předpis

  Bezpečí pacientů a zachování plnohodnotné lékárenské péče musí zůstat prioritou, a to i v případě úvah o zavedení zásilkového výdeje léků na předpis

  12. února se konal na půdě Ministerstva zdravotnictví ČR jednání na téma zásilkového výdeje léků na předpis, na který navázal červnový kulatý stůl na půdě Poslanecké Sněmovny. Postoj České lékárnické komory k zásilkovému výdeji zůstává od února neměnný.

 • Lékárnické kapky – newsletter. Co by vám nemělo chybět při prázdninovém putování?

  Lékárnické kapky – newsletter. Co by vám nemělo chybět při prázdninovém putování?

  Letní prázdniny odstartovaly a s nimi cestování, koupání a sluníčko. Na co byste si během léta měli dát pozor a na co nezapomenout?

 • Z monitoringu médií: Česká televize – Studio 6 – Den lékáren

  Z monitoringu médií: Česká televize – Studio 6 – Den lékáren

  Pozvání do Studia 6, vysílání České televize, přijal prezident České lékárnické komory Mgr. Aleš Krebs, Ph.D. Tématem rozhovoru byla právě [...]