Veronika Orendášová je novou tiskovou mluvčí České lékárnické komory

Veronika Orendášová je novou tiskovou mluvčí České lékárnické komory

PharmDr. Veronika Orendášová se stala novou tiskovou mluvčí České lékárnické komory, kde na této pozici nahradila Mgr. Michaelu Bažantovou. Pracuje v Jičíně jako vedoucí lékárny a také jako externí lektorka pro pořadatele vzdělávacích akcí. Od roku 2019 je předsedkyní okresního sdružení lékárníků (OSL) v Jičíně. Ve stejném roce kandidovala do představenstva České lékárnické komory, kde se zapojila i do pracovní skupiny pro public relations a komunikaci.

 PharmDr. Veronika Orendášová vystudovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Již 15 let vede lékárnu v Jičíně, věnuje se lektorské činnosti a pravidelně přednáší kolegyním a kolegům připravujícím se na atestaci v Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví. Společně s kolegy ve sféře celoživotního vzdělávání se například podílela na e-learningu „Kontroly SÚKL v lékárnách“.

Novou pozici chápu jako velkou výzvu. Budu aktivně pokračovat v práci, kterou jsem v představenstvu začala. Těším se na spolupráci s kolegyněmi a kolegy a věřím, že se nám společně podaří veřejnosti ještě blíže představit náročnou zdravotnickou profesi lékárníků, aby současní studenti oboru získali perspektivní budoucnost, jakou si po absolvování těžkého studia zaslouží,“ říká PharmDr. Veronika Orendášová, tisková mluvčí České lékárnické komory.

Mezi její záliby patří balet, plážový volejbal a hra na klavír. Největším koníčkem však zůstává její práce.

PharmDr. Veronika Orendášová střídá na pozici Mgr. Michaelu Bažantovou, která byla tiskovou mluvčí ČLnK posledních osm let. Michaela Bažantová na pozici tiskové mluvčí aktivně jménem lékárníků spolupracovala s médii, řešila zásadní problémy jako koronavirovou pandemii, výpadky léků či pomoc lékárníků v komunikaci s ukrajinskými uprchlíky. Zasloužila se o rozvoj komunikace České lékárnické komory a ze své pozice tiskové mluvčí edukovala veřejnost pomocí relevantních a o odbornost opřených informací prostřednictvím médií i sociálních sítí.

Příloha:

Tisková informace

Česká lékárnická komora je samosprávná nepolitická stavovská organizace sdružující lékárníky. Byla zřízena zákonem ČNR č. 220/1991 Sb., o České lékařské komoře, České stomatologické komoře a České lékárnické komoře. Její ustavující sjezd se uskutečnil 28. - 29. září 1991.

Česká lékárnická komora dbá, aby její členové vykonávali své povolání odborně, v souladu s jeho etikou a způsobem stanoveným zákony a řády komory. Zaručuje odbornost svých členů a potvrzuje splnění podmínek k výkonu lékárnického povolání. Posuzuje a hájí práva a profesní zájmy svých členů, stejně tak chrání jejich profesní čest.

Sdílet článek:

Související články

  • Z monitoringu médií: Petice ukazuje na potřebu reformy, míní prezident lékárnické komory Krebs

    Z monitoringu médií: Petice ukazuje na potřebu reformy, míní prezident lékárnické komory Krebs

    Prezident České lékárnické komory, Mgr. Aleš Krebs, Ph.D. v rozhovoru pro Zdravotnický deník, vyjádřil přesvědčení, že české lékárenství potřebuje [...]

  • Nástup Alzheimerovy choroby je plíživý. Svoji paměť si můžete otestovat i v lékárně

    Nástup Alzheimerovy choroby je plíživý. Svoji paměť si můžete otestovat i v lékárně

    Na sobotu 21. září připadá Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Jeho cílem je šířit povědomí o tomto neurodegenerativním onemocnění mozku, jeho projevech, ale také možné prevenci. Ačkoliv občasné zapomínání je normální, někdy může přejít ve vážný problém. Se zodpovězením otázky, zda by měl pacient výpadky paměti začít řešit s lékařem, pomáhají i lékárníci.

  • Konec prázdnin je ideální příležitostí k vytřídění lékárničky. Nepoužitelné léky patří pouze do lékárny

    Konec prázdnin je ideální příležitostí k vytřídění lékárničky. Nepoužitelné léky patří pouze do lékárny

    Spousta lidí se před dovolenou zásobí léky, které nakonec nespotřebuje. Než je však uloží do své domácí lékárničky, nabízí se zde všechny léky pečlivě projít a vytřídit ty nepoužitelné. Mezi ně přitom nepatří pouze ty s prošlou exspirací, ale také léky, které jsou znehodnocené tím, že zůstaly dlouho otevřené nebo byly špatně skladovány. To může být případ právě léků z dovolených.