Veronika Orendášová je novou tiskovou mluvčí České lékárnické komory

Veronika Orendášová je novou tiskovou mluvčí České lékárnické komory

PharmDr. Veronika Orendášová se stala novou tiskovou mluvčí České lékárnické komory, kde na této pozici nahradila Mgr. Michaelu Bažantovou. Pracuje v Jičíně jako vedoucí lékárny a také jako externí lektorka pro pořadatele vzdělávacích akcí. Od roku 2019 je předsedkyní okresního sdružení lékárníků (OSL) v Jičíně. Ve stejném roce kandidovala do představenstva České lékárnické komory, kde se zapojila i do pracovní skupiny pro public relations a komunikaci.

 PharmDr. Veronika Orendášová vystudovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Již 15 let vede lékárnu v Jičíně, věnuje se lektorské činnosti a pravidelně přednáší kolegyním a kolegům připravujícím se na atestaci v Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví. Společně s kolegy ve sféře celoživotního vzdělávání se například podílela na e-learningu „Kontroly SÚKL v lékárnách“.

Novou pozici chápu jako velkou výzvu. Budu aktivně pokračovat v práci, kterou jsem v představenstvu začala. Těším se na spolupráci s kolegyněmi a kolegy a věřím, že se nám společně podaří veřejnosti ještě blíže představit náročnou zdravotnickou profesi lékárníků, aby současní studenti oboru získali perspektivní budoucnost, jakou si po absolvování těžkého studia zaslouží,“ říká PharmDr. Veronika Orendášová, tisková mluvčí České lékárnické komory.

Mezi její záliby patří balet, plážový volejbal a hra na klavír. Největším koníčkem však zůstává její práce.

PharmDr. Veronika Orendášová střídá na pozici Mgr. Michaelu Bažantovou, která byla tiskovou mluvčí ČLnK posledních osm let. Michaela Bažantová na pozici tiskové mluvčí aktivně jménem lékárníků spolupracovala s médii, řešila zásadní problémy jako koronavirovou pandemii, výpadky léků či pomoc lékárníků v komunikaci s ukrajinskými uprchlíky. Zasloužila se o rozvoj komunikace České lékárnické komory a ze své pozice tiskové mluvčí edukovala veřejnost pomocí relevantních a o odbornost opřených informací prostřednictvím médií i sociálních sítí.

Příloha:

Tisková informace

Česká lékárnická komora je samosprávná nepolitická stavovská organizace sdružující lékárníky. Byla zřízena zákonem ČNR č. 220/1991 Sb., o České lékařské komoře, České stomatologické komoře a České lékárnické komoře. Její ustavující sjezd se uskutečnil 28. - 29. září 1991.

Česká lékárnická komora dbá, aby její členové vykonávali své povolání odborně, v souladu s jeho etikou a způsobem stanoveným zákony a řády komory. Zaručuje odbornost svých členů a potvrzuje splnění podmínek k výkonu lékárnického povolání. Posuzuje a hájí práva a profesní zájmy svých členů, stejně tak chrání jejich profesní čest.

Sdílet článek:

Související články

 • Tradiční Den lékáren mapuje profesní cestu farmaceutů. Letos veřejnosti přiblíží systém celoživotního vzdělávání

  Tradiční Den lékáren mapuje profesní cestu farmaceutů. Letos veřejnosti přiblíží systém celoživotního vzdělávání

  Česká lékárnická komora pořádá ve čtvrtek 20. června tradiční Den lékáren, tentokrát na téma „Farmaceut, profesionál po celý život”. Cílem letošního ročníku je zdůraznit celoživotní vzdělávání, které je pro farmaceuty povinné. Farmacie je velmi moderní a rychle se vyvíjející obor, neustále jsou objevovány nové léky a vědecké poznatky o nich. Farmaceuti si proto musí doplňovat vzdělání, aby mohli poskytovat pacientům tu nejlepší péči. Doprovodné aktivity budou probíhat po celý týden od 17. do 21. června ve více než 1 288 lékárnách po celé České republice.

 • Lékárnické kapky – newsletter. Poradíme Vám s léčbou bolesti.

  Lékárnické kapky – newsletter. Poradíme Vám s léčbou bolesti.

  Jak si poradit s bolestí?

 • Lékárnické kapky – newsletter. Proč je dobré mít krevní tlak pod kontrolou?

  Lékárnické kapky – newsletter. Proč je dobré mít krevní tlak pod kontrolou?

  Vysoký krevní tlak nepodceňujte, změří vám ho i v lékárně