Z monitoringu médií: Antibiotika pro děti: Rodiče dělají u podávání několik chyb, upozorňuje lékárnice

Z monitoringu médií: Antibiotika pro děti: Rodiče dělají u podávání několik chyb, upozorňuje lékárnice

Do dalšího dílu podcastu časopisu Maminka, tentokrát věnovanému tématu podávání antibiotik dětem, opět přijala pozvání tisková mluvčí České lékárnické komory, Mgr. Michaela Bažantová.
Jak je známo, antibiotika patří určitě mezi témata, u kterých se názory na jejich užívání mezi lidmi a zejména rodiči značně polarizují a to od striktního odmítání až po jejich vyžadování jako tzv. "všeléku" téměř na všechno.

Kromě zásadních informací o tom, kdy je užívání antibiotik vhodné a dokonce nutné a o jejich správném dávkování se dozvíte také celou řadu nejčastějších chyb, které možná i vy děláte při jejich podávání.
Naleznete zde rady co dělat v případě vynechání dávky léků a proč bychom měli dodržovat délku jejich užívání určenou lékařem.
Jak to tedy s antibiotiky opravdu je a jak důležitou roli pro podporu úspěšné léčby zde hrají probiotika a rekonvalescence? Na tyto a mnohé další otázky nám v rozhovoru odpoví zkušená lékárnice a maminka, Mgr. Michaela Bažantová.

Celý poslech naleznete zde.

Zdroj: VÍCHOVÁ, VIDEO: Antibiotika pro děti: Rodiče dělají u podávání několik chyb, upozorňuje lékárnice. Praha: [online]: maminka.cz, str. 0, 3. 3. 2022

Sdílet článek:

Související články

 • Bezpečí pacientů a zachování plnohodnotné lékárenské péče musí zůstat prioritou, a to i v případě úvah o zavedení zásilkového výdeje léků na předpis

  Bezpečí pacientů a zachování plnohodnotné lékárenské péče musí zůstat prioritou, a to i v případě úvah o zavedení zásilkového výdeje léků na předpis

  12. února se konal na půdě Ministerstva zdravotnictví ČR jednání na téma zásilkového výdeje léků na předpis, na který navázal červnový kulatý stůl na půdě Poslanecké Sněmovny. Postoj České lékárnické komory k zásilkovému výdeji zůstává od února neměnný.

 • Lékárnické kapky – newsletter. Co by vám nemělo chybět při prázdninovém putování?

  Lékárnické kapky – newsletter. Co by vám nemělo chybět při prázdninovém putování?

  Letní prázdniny odstartovaly a s nimi cestování, koupání a sluníčko. Na co byste si během léta měli dát pozor a na co nezapomenout?

 • Monitoring médií červenec 2024

  Monitoring médií červenec 2024

  Monitoring médií 1. 7. - 4. 7. 2024 Vybrali jsme z tn.nova.cz, Lidové noviny, TV Prima, apod.       [...]