Z monitoringu médií: Na slovíčko s prezidentem České lékárnické komory Alešem Krebsem

Pozvání od redakce Světa farmacie přijal znovuzvolený prezident České lékárnické komory Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

Jaká jsou jeho stanoviska a pohled na aktuální dění? O úkolech, které má představenstvo ČLnK na letošní rok, se dočtete zde.

Hlavním tématem rozhovoru byl prodej léků mimo lékárny, ale také například možnosti ochrany malých subjektů. Mgr. Aleš Krebs, Ph.D. nastínil nejdůležitější úkoly, mezi které patří především řešení kritických výpadků léků a služby poskytované lékárníky, s čímž se pojí i jejich odměňování.

Jak uvedl prezident lékárníků, momentálně ho nejvíce těší komunikace s ministerstvem. Naopak po zkušenostech s některými politiky nemá radost z populismu, s nímž se snaží bojovat.

Dle jeho slov je český lékárenský systém, bohužel, ve srovnání s Evropou plný anomálií a velmi kriticky nahlíží také na snahy cíleného směřování pacientů k orientaci na slevy na úkor kvality péče.

Zdroj: SVETFARMACIE.CZ, Na slovíčko s prezidentem České lékárnické komory Alešem Krebsem. Praha [online]: svetfarmacie.cz, str. 0, 24. 4. 2024.

Sdílet článek:

Související články

 • Snížení ceny léčivého přípravku Pradaxa od 1. června 2024 <span style="color: red;">(účinnost změny odložena na 1. 7.)</span>

  Snížení ceny léčivého přípravku Pradaxa od 1. června 2024 (účinnost změny odložena na 1. 7.)

  Aktualizace 29. 5.: Účinnost nové DNCV u LP Pradaxa byla odložena na 1. 7. 2024

 • Předpokládané zrušení úhrad od 1. srpna 2024

  Předpokládané zrušení úhrad od 1. srpna 2024

  Aktualizace 29. 5. 2024

 • Předpokládané zrušení úhrad od 1. července 2024

  Předpokládané zrušení úhrad od 1. července 2024

  Aktualizace 29. 5. 2024