Z monitoringu médií: Spuštění elektronických poukazů bude pravděpodobně opět odloženo

Z monitoringu médií: Spuštění elektronických poukazů bude pravděpodobně opět odloženo

Zdravotnický deník se věnuje zpoždění elektronické preskripce poukazů na zdravotnické pomůcky. Původní termín spuštění 1. ledna 2022 byl již jednou odsunut na termín 1. 3. 2022 a ani ten nebude s největší pravděpodobností dodržen. Přestože je vše po technické stránce připraveno, chybí vyhláška, která by stanovila potřebná pravidla pro jeho realizaci.
"Ještě v listopadu ujišťovali na společné tiskové konferenci bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová, že od 1. března bude možné na dálku předepsat kromě léků i zdravotnické prostředky. Začátkem února nicméně SÚKL na svém webu ePreskpripce upozornil, že se tak vzhledem k absenci potřebné vyhlášky nestane," uvádí Zdravotnický deník.

Článek se dále věnuje technickým podrobnostem elektronické preskripce Poukazů:
"Každý ePoukaz by měl dostat jedinečný identifikátor, který má být oproti eReceptu kratší, devítimístný. Obdobně jako tomu je u eReceptu budou i v tomto případě existovat čtyři různé způsoby, jak identifikátor pacientovi předat: emailem, sms, v aplikaci nebo vytištěný na papírové průvodce. Pacient si bude moci také své ePoukazy prohlédnout v příslušné pacientské aplikaci.
Narozdíl od eReceptu je vystavení poukazu v elektronické podobě dobrovolné a již vydané poukazy se nebudou muset zpětně digitalizovat."

Celý článek naleznete zde.

Zdroj: SEDLÁČKOVÁ, EPoukaz nabírá zpoždění. Chybí prováděcí vyhláška. Praha: [online]: zdravotnickydenik.cz, str. 0, 15. 2. 2022.

Sdílet článek:

Související články

 • Bezpečí pacientů a zachování plnohodnotné lékárenské péče musí zůstat prioritou, a to i v případě úvah o zavedení zásilkového výdeje léků na předpis

  Bezpečí pacientů a zachování plnohodnotné lékárenské péče musí zůstat prioritou, a to i v případě úvah o zavedení zásilkového výdeje léků na předpis

  12. února se konal na půdě Ministerstva zdravotnictví ČR jednání na téma zásilkového výdeje léků na předpis, na který navázal červnový kulatý stůl na půdě Poslanecké Sněmovny. Postoj České lékárnické komory k zásilkovému výdeji zůstává od února neměnný.

 • Lékárnické kapky – newsletter. Co by vám nemělo chybět při prázdninovém putování?

  Lékárnické kapky – newsletter. Co by vám nemělo chybět při prázdninovém putování?

  Letní prázdniny odstartovaly a s nimi cestování, koupání a sluníčko. Na co byste si během léta měli dát pozor a na co nezapomenout?

 • Monitoring médií červenec 2024

  Monitoring médií červenec 2024

  Monitoring médií 1. 7. - 4. 7. 2024 Vybrali jsme z tn.nova.cz, Lidové noviny, TV Prima, apod.       [...]