Doporučený postup – Péče o diabetika 2. typu

Doporučený postup – Péče o diabetika 2. typu

Aktualizovaný Doporučený postup - Péče o diabetika 2.typu (Hendrychová, Malý) odráží rychlý vývoj v oblasti prevence a léčby diabetu mellitu posledních čtyř let.
Doporučený postup je koncipován jako nezbytná průprava ke konzultační činnosti s diabetickým pacientem, ať již v kon-zultační místnosti nebo při dispenzaci léčiv. Autoři doplňují všechny podstatné novinky racionální farmakoterapie, výhody i rizika jednotlivých léčiv. Zaměřují se také na specifika léčby prediabetu, diabetu u seniorů, prevenci a řešení komplikací diabetu. Postup svým rozsahem slouží také jako příručka či studijní materiál, důležité informace (včetně aktuálních doporučených laboratorních hodnot podle českých i zahraničních autorit) jsou však přehledně členěny v al-goritmech a tabulkách. Kolektiv autorů a oponentů přináší zejména své dlouholeté zkušenosti na poli péče o diabetické pacienty v prostředí lékáren, ambulancí i diabetologické kliniky, a to s cílem jejich využití v každodenní praxi farmaceuta.

DP-DMII-2018-09-28

Sdílet článek:

Související články

 • Úvod k doporučeným postupům

  Úvod k doporučeným postupům

  Česká lékárnická komora postupně zpracovává doporučené postupy (DP), které lze obecně aplikovat v některých situacích, kdy do lékárny přichází pacient [...]

 • Doporučený postup – OTC Symptomatická léčba gynekologických zánětů

  Doporučený postup – OTC Symptomatická léčba gynekologických zánětů

  Doporučený postup - OTC Symptomatická léčba gynekologických zánětů

 • Doporučený postup – Měření cholesterolu v lékárně

  Doporučený postup – Měření cholesterolu v lékárně

  Doporučený postup - Měření cholesterolu v lékárně Měření cholesterolu v lékárně - konzultační formulář