Z monitoringu médií: Rady, které v lékárně asi nečekáte

Z monitoringu médií: Rady, které v lékárně asi nečekáte

Pravidelná rubrika v časopise Blesk Zdraví s názvem "Detektivky z lékárny" tentokrát seznamuje s dalšími, ne tolik známými možnostmi, které mohou pacienti v lékárnách využívat. Rozhovor poskytl PharmDr. Stanislav Gregor, člen představenstva České lékárnické komory (ČLnK).
Vzhledem k tomu, že jsou lékárny nejdostupnějšími zdravotnickými zařízeními, navštěvují je mnozí nejen kvůli lékům, zdravotnickým prostředkům a dalším přípravkům, ale často také z důvodu poskytování různých poradenství, konzultací a služeb. Nejčastějším bývá pravděpodobně měření krevního tlaku, jak uvádí lékárník a člen představenstva ČLnK PharmDr. Stanislav Gregor.

Kromě výše zmíněného lékárníci v lékárnách pomáhají při odvykání kouření, sledování cukrovky nebo měření hladiny cholesterolu v krvi. Na správné provedení těchto konzultací a měření jsou odborně školeni špičkovými lékaři a prostřednictvím České lékárnické komory. Lékárny poskytující konzultace jsou na dveřích označeny příslušným logem a je možné je vyhledat také v aplikaci Lékárny v ČR nebo zde.

Zdroj: LAC, Rady, které v lékárně asi nečekáte. Praha: Blesk Zdraví, str. 52, 27. 9. 2022

Sdílet článek:

Související články

 • Lékárnické kapky – newsletter. Co by vám nemělo chybět při prázdninovém putování?

  Lékárnické kapky – newsletter. Co by vám nemělo chybět při prázdninovém putování?

  Letní prázdniny odstartovaly a s nimi cestování, koupání a sluníčko. Na co byste si během léta měli dát pozor a na co nezapomenout?

 • Monitoring médií červenec 2024

  Monitoring médií červenec 2024

  Monitoring médií 1. 7. - 4. 7. 2024 Vybrali jsme z tn.nova.cz, Lidové noviny, TV Prima, apod.       [...]

 • Z monitoringu médií: Česká televize – Studio 6 – Den lékáren

  Z monitoringu médií: Česká televize – Studio 6 – Den lékáren

  Pozvání do Studia 6, vysílání České televize, přijal prezident České lékárnické komory Mgr. Aleš Krebs, Ph.D. Tématem rozhovoru byla právě [...]