Odborné poradenství v lékárnách

Odborné poradenství v lékárnách

Většina z nás už se v lékárně setkala s nějakou formou poradenství nebo nadstandardní službou. V některé lékárně měří krevní tlak, jinde třeba hladinu glykémie (cukru v krvi). V jiné si zase můžete nechat změřit množství tuku v těle, Body mass index (BMI). V některých lékárnách se můžete objednat na "konzultaci" o tom, jak spolu kamarádí nebo nekamarádí léky, které berete společně na své nemoci. Možností je spousta.

Některé z těchto činností (a postupně možná všechny) jsme se rozhodli za Českou lékárnickou komoru garantovat. Tak byste měli mít zaručeno, že garantovanou službu poskytuje zdravotnický profesionál, který se dále vzdělává, seznámil se s nejnovějšími poznatky... je to prostě člověk na pravém místě.

V současnosti máme takových garantovaných činností devět:

Česká lékárnická komora poskytuje oprávnění užít logo každému lékárníkovi, který absolvoval odborný kurz garantovaný Českou lékárnickou komoru v příslušném oboru, a to za účelem označení jeho poradenských služeb v lékárně, ve které pracuje nejméně po polovinu stanovené týdenní pracovní doby.

Lékárny poznáte snadno. Podle loga, které každou z těchto činností charakterizuje.

Podpora ve snižování hmotnosti
Odvykání kouření
Základy poskytování odborných konzultací v lékárně včetně řešení lékových problémů
Hojení ran
Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou
Screening diabetu a péče o diabetické pacienty
Lékové interakce
Screening kardiovaskulárních onemocnění
Léčivé rostliny

Pro vyhledání lékáren a lékárníků zapojených do akcí můžete využít vyhledávač lékáren  na našich stránkách.

Také můžete pro vyhledávání využít aplikace pro chytré mobilní telefony se systémem Android nebo iOS.

Sdílet článek:

Související články

 • Léčivé rostliny

  Léčivé rostliny

  Chcete se dozvědět více ohledně léčivých rostlin? Nejste si jisti na jaké potíže konkrétní léčivé rostliny využívat, jak je dávkovat, nebo zda jsou vhodné v kombinaci s vašimi užívanými léky? Přijďte si do lékárny pro radu!

 • Screening kardiovaskulárních onemocnění

  Screening kardiovaskulárních onemocnění

  Kardiovaskulární onemocnění představují jednu z nejčastějších příčin úmrtí. Mezi hlavní rizikové faktory jejich rozvoje patří hypertenze a hypercholesterolemie (vysoký cholesterol). Obě onemocnění se z počátku projevují zcela bez příznaků, přitom včasný záchyt je zcela klíčový. Víte, jak máte vysoký krevní tlak a cholesterol?

 • Lékové interakce

  Lékové interakce

  Užíváte více léčivých přípravků současně, nebo je navíc kombinujete s doplňky stravy? Víte, že se vzrůstajícím počtem užívaných léčivých přípravků se zvyšuje pravděpodobnost tzv. lékových interakcí? Hledejte ve svém okolí lékárny s logem Lékových interakcí.