Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou

Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou

Aktualizace: Nové elektronické vzdělávání Máte nejasnosti ohledně medikace osoby trpící Alzheimerovou chorobou či jinou formou demence? Pociťujete změny v chování a zvyklostech s podezřením na degenerativní onemocnění mozku? Při poradenství lze provést jednoduchý test, který může potvrdit nebo vyvrátit možné riziko. Chcete se dozvědět více o tom, jak podpořit léčbu nemocného a jak s ním správně komunikovat?

Nabízíme možnost konzultace i pro rodinné příslušníky potencionálních pacientů.
Hledejte ve svém okolí lékárny s logem Poradenství v oblasti Alzheimerovy choroby.Česká lékárnická komora ve spolupráci s Českou alzheimerovskou společností, o.p.s. pořádají pro farmaceuty Garantovaný kurz ČLnK - Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou (GK).

Cílem kurzu je proškolit lékárníky v oblasti Alzheimerovy choroby a další formy demence, aby byli připraveni vést odbornou konzultaci s těmito pacienty, případně rodinnými příslušníky.

Vzdělávací internetové stránky o demencích

Vážené a milé kolegyně a kolegové,

v roce 2021 skončil 3letý evropský grant Innovation for Dementia in the Danube Region (INDEED), jehož účelem bylo vyvinout elektronickou platformu ke vzdělávání o demencích. Je určena pro organizátory aktivit, instituce a firmy zabývající se kognitivními poruchami a demencemi.

Podařilo se vytvořit rozsáhlé internetové stránky. Je možné je používat jakkoli zdarma po registraci, takže např. pro různé výukové účely. Webové stránky jsou v 5 jazycích včetně slovenštiny a angličtiny. Budeme rádi, když je budete využívat nebo poskytovat dalším nebo informovat o nich kohokoli, pro koho by mohly mít užitek.

www.indeed-project.eu

prof. MUDr. Aleš Bartoš, Ph.D.
spoluřešitel evropského grantu Innovation for Dementia in the Danube Region (INDEED)
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Univerzita Karlova 3. LF,  Praha
e-mail: ales.bartos@fnkv.cz
Lékárny a lékárníky zapojené do akce najdete ve vyhledávači lékáren  na našich stránkách nebo v aplikaci pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Android nebo iOS (iPhone). 

 

Přehled všech absolventů kursu a lékáren poskytující poradenství v oblasti Alzheimerovy chorobySdílet článek:

Související články

 • Odborné poradenství v lékárnách

  Odborné poradenství v lékárnách

  Většina z nás už se v lékárně setkala s nějakou formou poradenství nebo nadstandardní službou. V některé lékárně měří krevní tlak, jinde třeba hladinu glykémie (cukru v krvi). V jiné si zase můžete nechat změřit množství tuku v těle, Body mass index (BMI). V některých lékárnách se můžete objednat na "konzultaci" o tom, jak spolu kamarádí nebo nekamarádí léky, které berete společně na své nemoci. Možností je spousta.

 • Léčivé rostliny

  Léčivé rostliny

  Chcete se dozvědět více ohledně léčivých rostlin? Nejste si jisti na jaké potíže konkrétní léčivé rostliny využívat, jak je dávkovat, nebo zda jsou vhodné v kombinaci s vašimi užívanými léky? Přijďte si do lékárny pro radu!

 • Screening kardiovaskulárních onemocnění

  Screening kardiovaskulárních onemocnění

  Kardiovaskulární onemocnění představují jednu z nejčastějších příčin úmrtí. Mezi hlavní rizikové faktory jejich rozvoje patří hypertenze a hypercholesterolemie (vysoký cholesterol). Obě onemocnění se z počátku projevují zcela bez příznaků, přitom včasný záchyt je zcela klíčový. Víte, jak máte vysoký krevní tlak a cholesterol?