Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou

Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou

Máte nejasnosti ohledně medikace osoby trpící Alzheimerovou chorobou či jinou formou demence? Pociťujete změny v chování a zvyklostech s podezřením na degenerativní onemocnění mozku? Při poradenství lze provést jednoduchý test, který může potvrdit nebo vyvrátit možné riziko. Chcete se dozvědět více o tom, jak podpořit léčbu nemocného a jak s ním správně komunikovat?

Nabízíme možnost konzultace i pro rodinné příslušníky potencionálních pacientů. Hledejte ve svém okolí lékárny s logem Poradenství v oblasti Alzheimerovy choroby.

Česká lékárnická komora ve spolupráci s Českou alzheimerovskou společností, o.p.s. pořádají pro farmaceuty Garantovaný kurz ČLnK - Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou (GK).

Cílem kurzu je proškolit lékárníky v oblasti Alzheimerovy choroby a další formy demence, aby byli připraveni vést odbornou konzultaci s těmito pacienty, případně rodinnými příslušníky.

Vzdělávací internetové stránky o demencích - www.indeed-project.eu

V roce 2021 skončil 3letý evropský grant Innovation for Dementia in the Danube Region (INDEED), jehož účelem bylo vyvinout elektronickou platformu ke vzdělávání o demencích. Je určena pro organizátory aktivit, instituce a firmy zabývající se kognitivními poruchami a demencemi.

Podařilo se vytvořit rozsáhlé internetové stránky. Je možné je používat jakkoli zdarma po registraci, takže např. pro různé výukové účely. Webové stránky jsou v 5 jazycích včetně slovenštiny a angličtiny. Budeme rádi, když je budete využívat nebo poskytovat dalším nebo informovat o nich kohokoli, pro koho by mohly mít užitek.

prof. MUDr. Aleš Bartoš, Ph.D., spoluřešitel evropského grantu Innovation for Dementia in the Danube Region (INDEED) Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Univerzita Karlova 3. LF,  Praha e-mail: ales.bartos@fnkv.cz

Lékárny a lékárníky zapojené do akce najdete ve vyhledávači lékáren  na našich stránkách.

Chcete vědět víc o dalších poradenských činnostech v lékárnách?

Podpora ve snižování hmotnosti
Odvykání kouření
Základy poskytování odborných konzultací v lékárně včetně řešení lékových problémů
Hojení ran
Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou
Screening diabetu a péče o diabetické pacienty
Lékové interakce
Screening kardiovaskulárních onemocnění
Léčivé rostliny

Sdílet článek:

Související články

 • Odborné poradenství v lékárnách

  Odborné poradenství v lékárnách

  Většina z nás už se v lékárně setkala s nějakou formou poradenství nebo nadstandardní službou. V některé lékárně měří krevní tlak, jinde třeba hladinu glykémie (cukru v krvi). V jiné si zase můžete nechat změřit množství tuku v těle, Body mass index (BMI). V některých lékárnách se můžete objednat na "konzultaci" o tom, jak spolu kamarádí nebo nekamarádí léky, které berete společně na své nemoci. Možností je spousta.

 • Zásady správné životosprávy

  Zásady správné životosprávy

  Při problémech s nadváhou hledejte ve svém okolí lékárny s logem „Podpory ve snižování hmotnosti“. Jsme Vám na blízku.

 • Léčivé rostliny

  Léčivé rostliny

  Chcete se dozvědět více ohledně léčivých rostlin? Nejste si jisti na jaké potíže konkrétní léčivé rostliny využívat, jak je dávkovat, nebo zda jsou vhodné v kombinaci s vašimi užívanými léky? Přijďte si do lékárny pro radu!