Podpora ve snižování hmotnosti

Podpora ve snižování hmotnosti

Při problémech s nadváhou hledejte ve svém okolí lékárny s logem „Podpory ve snižování hmotnosti“. Jsme Vám na blízku.
Česká lékárnická komora ve spolupráci s VŠTJ MEDICINA PRAHA, o. s. pořádají pro farmaceuty a farmaceutické asistenty Garantovaný kurz ČLnK - Podpora ve snižování hmotnosti (GK).

Cílem dvoudenního kurzu je proškolení zdravotnických profesionálů z lékáren v možnostech léčby obezity a dále vytvoření komunity lékárníků a farmaceutických asistentů, kteří se budou specializovat na problematiku nadváhy.

Základem jejich poradenské činnosti v lékárnách je regionální spolupráce s nutričními terapeuty a rekondičními centry s cílem nabídnout pacientům efektivní možnosti snížení hmotnosti.

Absolventi Garantovaného kurzu ČLnK „Podpora ve snižování hmotnosti“ jsou proškoleni, jak postupovat při konzultaci s pacientem s nadváhou a také jej dokáží efektivně motivovat ke změně životního stylu.

Pokud máte nadváhu a chcete s tím pomoci, hledejte lékárny s logem "Podpora ve snižování hmotnosti".

Lékárny a lékárníky zapojené do akce najdete ve vyhledávači lékáren  na našich stránkách nebo v aplikaci pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Android nebo iOS (iPhone).

Přehled všech lékáren poskytujících poradenství ve snižování hmotnosti.


Sdílet článek:

Související články

 • Odborné poradenství v lékárnách

  Odborné poradenství v lékárnách

  Většina z nás už se v lékárně setkala s nějakou formou poradenství nebo nadstandardní službou. V některé lékárně měří krevní tlak, jinde třeba hladinu glykémie (cukru v krvi). V jiné si zase můžete nechat změřit množství tuku v těle, Body mass index (BMI). V některých lékárnách se můžete objednat na "konzultaci" o tom, jak spolu kamarádí nebo nekamarádí léky, které berete společně na své nemoci. Možností je spousta.

 • Léčivé rostliny

  Léčivé rostliny

  Chcete se dozvědět více ohledně léčivých rostlin? Nejste si jisti na jaké potíže konkrétní léčivé rostliny využívat, jak je dávkovat, nebo zda jsou vhodné v kombinaci s vašimi užívanými léky? Přijďte si do lékárny pro radu!

 • Screening kardiovaskulárních onemocnění

  Screening kardiovaskulárních onemocnění

  Kardiovaskulární onemocnění představují jednu z nejčastějších příčin úmrtí. Mezi hlavní rizikové faktory jejich rozvoje patří hypertenze a hypercholesterolemie (vysoký cholesterol). Obě onemocnění se z počátku projevují zcela bez příznaků, přitom včasný záchyt je zcela klíčový. Víte, jak máte vysoký krevní tlak a cholesterol?