Odvykání kouření

Odvykání kouření

Kouříte a chtěl/a byste přestat? Máte za sebou již několik neúspěšných pokusů? Víte, že s pomocí odborníka se šance na úspěch výrazně zvyšuje?
Nabízíme odborné poradenství při odvykání kouření v lékárnách.
Neváhejte a oslovte nás – lékárníky. Jsme tu a rádi Vám pomůžeme zbavit se tohoto zlozvyku. Víte že, v dnešní době je na trhu několik účinných léčiv, která Vám pomohou překonat fyzickou závislost? Poradíme Vám, jak je máte správně užívat. Budeme Vás opakovaně zvát na konzultace. Můžete nám kdykoliv zavolat o řešení, jak zvládnout neodolatelnou touhu na cigaretu. Poradíme Vám, jak nahradit vzorce chování spojené s kouřením cigaret aj.  Bude se Vám věnovat odborník, který úspěšně absolvoval garantovaný kurz České lékárnické komory „Odvykání kouření v lékárnách“.
Neváhejte nás kontaktovat, lékárny jako odborná poradenská centra při odvykání kouření jsou označena tímto logem.
1-(2).png
Těšíme se na Vás!
 
Pokud chcete přestat kouřit pod vedením zkušeného odborníka z řad lékárníků, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme. Během krátké úvodní konzultace Vám vytvoříme individuální plán odvykání kouření, seznámíme Vás s dostupnou léčbou závislosti na tabáku, poradíme Vám, jak správně volně prodejné nebo předepsané léky užívat. Budeme Vás dlouhodobě motivovat ve Vašem rozhodnutí, pravidelně si Vás zvát do lékárny na krátké návštěvy, vytvoříme řešení krizových situací při neodolatelné chuti na cigaretu aj. Zdůrazníme pozitivní dopady zanechání kouření na Vaše zdraví.
V případě potřeby Vás odkážeme na lékaře nejbližšího specializovaného Centra pro závislé na tabáku. Spolupracujeme se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou,Oborovou zdravotní pojišťovnou a se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra. Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky připravila pro své klienty program „Cesta k nekuřáctví“, ve kterém podpoří ty, kteří se rozhodli se závislostí na tabáku skoncovat, příspěvkem až 2 500 Kč. Podmínky pro získání finančního příspěvku pro pojištěnce VZP ČR najdete na www.vzp.cz/nekuractvi. Oborová zdravotní pojišťovna finančně podpoří všechny své klienty, kteří se rozhodli skoncovat se závislostí na tabáku. Každému klientovi, který odevzdá vyplněnou Žádost o čerpání kreditu doplněnou potvrzením o léčbě či ukončení léčby závislosti na tabáku ve specializovaných Centrech léčby závislosti na tabáku, proplatí OZP náklady na vyjmenované prostředky určené k odvykání kouření, a to až do výše 4000 Kč.
Lékárny a lékárníky zapojené do akce najdete ve vyhledávači lékáren  na našich stránkách nebo v aplikaci pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Android nebo iOS (iPhone).

Sdílet článek:

Související články

 • Odborné poradenství v lékárnách

  Odborné poradenství v lékárnách

  Většina z nás už se v lékárně setkala s nějakou formou poradenství nebo nadstandardní službou. V některé lékárně měří krevní tlak, jinde třeba hladinu glykémie (cukru v krvi). V jiné si zase můžete nechat změřit množství tuku v těle, Body mass index (BMI). V některých lékárnách se můžete objednat na "konzultaci" o tom, jak spolu kamarádí nebo nekamarádí léky, které berete společně na své nemoci. Možností je spousta.

 • Léčivé rostliny

  Léčivé rostliny

  Chcete se dozvědět více ohledně léčivých rostlin? Nejste si jisti na jaké potíže konkrétní léčivé rostliny využívat, jak je dávkovat, nebo zda jsou vhodné v kombinaci s vašimi užívanými léky? Přijďte si do lékárny pro radu!

 • Screening kardiovaskulárních onemocnění

  Screening kardiovaskulárních onemocnění

  Kardiovaskulární onemocnění představují jednu z nejčastějších příčin úmrtí. Mezi hlavní rizikové faktory jejich rozvoje patří hypertenze a hypercholesterolemie (vysoký cholesterol). Obě onemocnění se z počátku projevují zcela bez příznaků, přitom včasný záchyt je zcela klíčový. Víte, jak máte vysoký krevní tlak a cholesterol?