Lékové interakce

Lékové interakce

Užíváte více léčivých přípravků současně, nebo je navíc kombinujete s doplňky stravy? Víte, že se vzrůstajícím počtem užívaných léčivých přípravků se zvyšuje pravděpodobnost tzv. lékových interakcí? Hledejte ve svém okolí lékárny s logem Lékových interakcí.

Česká lékárnická komora připravila ve spolupráci s odborníky ze společnosti DrugAgency PharmDr. Josefa Suchopára dvoudenní kurz, který je zaměřen na problematiku lékových interakcí s důrazem na vyhodnocení a řešení rizik interakcí z hlediska individuálních potřeb pacienta.

Lékovou interakcí se rozumí změna očekávaných vlastností léčiva, která je vyvolána jiným léčivem, potravou nebo jejími složkami, dietou, nápojem nebo doplňkem stravy.

Pokud užíváte větší množství léčivých přípravků, nebo si pouze chcete nechat zkontrolovat, jestli při Vaší léčbě nehrozí riziko nežádoucích lékových interakcí, využijte možnosti individuální konzultace v lékárnách, které jsou označeny logem, viz níže.


Chcete vědět víc o dalších poradenských činnostech v lékárnách?

Podpora ve snižování hmotnosti
Odvykání kouření
Základy poskytování odborných konzultací v lékárně včetně řešení lékových problémů
Hojení ran
Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou
Screening diabetu a péče o diabetické pacienty
Lékové interakce
Screening kardiovaskulárních onemocnění
Léčivé rostliny

Sdílet článek:

Související články

 • Odborné poradenství v lékárnách

  Odborné poradenství v lékárnách

  Většina z nás už se v lékárně setkala s nějakou formou poradenství nebo nadstandardní službou. V některé lékárně měří krevní tlak, jinde třeba hladinu glykémie (cukru v krvi). V jiné si zase můžete nechat změřit množství tuku v těle, Body mass index (BMI). V některých lékárnách se můžete objednat na "konzultaci" o tom, jak spolu kamarádí nebo nekamarádí léky, které berete společně na své nemoci. Možností je spousta.

 • Zásady správné životosprávy se zaměřením na snižování hmotnosti

  Zásady správné životosprávy se zaměřením na snižování hmotnosti

  Nadváha, a obezita především, představují velká zdravotní rizika pro lidský organismus. Obezita je chronické onemocnění, které je spojené s [...]

 • Léčivé rostliny

  Léčivé rostliny

  Chcete se dozvědět více ohledně léčivých rostlin? Nejste si jisti na jaké potíže konkrétní léčivé rostliny využívat, jak je dávkovat, nebo zda jsou vhodné v kombinaci s vašimi užívanými léky? Přijďte si do lékárny pro radu!