Léčivé rostliny

Léčivé rostliny

Chcete se dozvědět více ohledně léčivých rostlin? Nejste si jisti na jaké potíže konkrétní léčivé rostliny využívat, jak je dávkovat, nebo zda jsou vhodné v kombinaci s vašimi užívanými léky? Přijďte si do lékárny pro radu!

Česká lékárnická komora připravila ve spolupráci s odborníky ze Sekce přírodních léčiv České farmaceutické společnosti ČLS JEP dvoudenní kurz, během něhož se lékárníci dozvědí aktualizované informace o léčivých rostlinách. Program kurzu se zaměřuje na aktualizaci vědeckých informací o domácích i exotických léčivých rostlinách a rozšiřuje znalosti především o klinicky využitelné informace, jako například aktuální doporučení pro použití, možné lékové interakce, nežádoucí účinky, nebo využití v období těhotenství a kojení.

Chcete vědět, které léčivé rostliny a další přírodní produkty jsou pro vás vhodné? Přijďte na konzultaci do lékárny označené tímto logem! Lékárník je Vaším rádcem ve zdraví i nemoci.

Vedoucí pracovní skupiny: 
PharmDr. Jaroslav Peč, Ph.D., Sekce přírodních léčiv ČFS ČLS JEP, z.s., jaroslav.pec@pharmaherb.cz
 
Lékárny a lékárníky zapojené do akce najdete ve vyhledávači lékáren  na našich stránkách.

Chcete vědět víc o dalších poradenských činnostech v lékárnách?

Podpora ve snižování hmotnosti
Odvykání kouření
Základy poskytování odborných konzultací v lékárně včetně řešení lékových problémů
Hojení ran
Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou
Screening diabetu a péče o diabetické pacienty
Lékové interakce
Screening kardiovaskulárních onemocnění
Léčivé rostliny

Sdílet článek:

Související články

 • Odborné poradenství v lékárnách

  Odborné poradenství v lékárnách

  Většina z nás už se v lékárně setkala s nějakou formou poradenství nebo nadstandardní službou. V některé lékárně měří krevní tlak, jinde třeba hladinu glykémie (cukru v krvi). V jiné si zase můžete nechat změřit množství tuku v těle, Body mass index (BMI). V některých lékárnách se můžete objednat na "konzultaci" o tom, jak spolu kamarádí nebo nekamarádí léky, které berete společně na své nemoci. Možností je spousta.

 • Zásady správné životosprávy

  Zásady správné životosprávy

  Při problémech s nadváhou hledejte ve svém okolí lékárny s logem „Podpory ve snižování hmotnosti“. Jsme Vám na blízku.

 • Screening kardiovaskulárních onemocnění

  Screening kardiovaskulárních onemocnění

  Kardiovaskulární onemocnění představují jednu z nejčastějších příčin úmrtí. Mezi hlavní rizikové faktory jejich rozvoje patří hypertenze a hypercholesterolemie (vysoký cholesterol). Obě onemocnění se z počátku projevují zcela bez příznaků, přitom včasný záchyt je zcela klíčový. Víte, jak máte vysoký krevní tlak a cholesterol?