Česká lékárnická komora slaví 20 let od svého založení

Česká lékárnická komora slaví 20 let od svého založení

Praha, 15. září 2011 – V sobotu 17. 9. 2011 se v prostorách pražského Karolina uskuteční slavnostní setkání k 20. výročí založení České lékárnické komory. Záštitu nad celou akcí převzal děkan Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc. Slavnostního setkání lékárníků se zúčastní významní hosté, pozvání přijali ministr zdravotnictví doc. MUDr. Leoš Heger, CSc., ing. Petr Nosek, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní pojištění, zástupci zdravotních pojišťoven, poslanci a zahraniční hosté z Polska, Německa a Slovenska.
Během slavnostního ceremoniálu převezmou významné osobnosti farmacie a lékárenství uplynulých let jako vyjádření úcty za dlouholetou činnost pro rozvoj celého oboru pamětní plaketu vydanou u příležitosti výročí 20 let od založení České lékárnické komory. Česká lékárnická komora se za dobu své dvacetileté existence stala respektovanou institucí nejen v České republice, kde se již od svého vzniku podílí na přípravě zdravotnické legislativy a dohledu nad odborným výkonem povolání lékárníka, ale také v Evropské unii. Je členem Svazu lékárníků Evropské unie (PGEU) se sídlem v Bruselu. Od roku 2008 pracuje zástupce komory ve výkonném výboru PGEU a v letošním roce zastává prezident ČLnK PharmDr. Stanislav Havlíček funkci viceprezidenta PGEU, který sdružuje 40 členských organizací ze 30 zemí a je nejvýznamnější organizací lékárníků v Evropě. „Jsem velmi rád, že můžeme u příležitosti tohoto výročí ocenit kolegyně a kolegy, kteří se významnou měrou podíleli na rozvoji lékárenství v České republice,“ říká Stanislav Havlíček a pokračuje, „stejně tak mě jako prezidenta komory velmi těší ocenění, kterého se nám dostalo naším zvolením viceprezidentskou zemí PGEU.“


Tisková zpráva

Sdílet článek:

Související články

  • Konec prázdnin je ideální příležitostí k vytřídění lékárničky. Nepoužitelné léky patří pouze do lékárny

    Konec prázdnin je ideální příležitostí k vytřídění lékárničky. Nepoužitelné léky patří pouze do lékárny

    Spousta lidí se před dovolenou zásobí léky, které nakonec nespotřebuje. Než je však uloží do své domácí lékárničky, nabízí se zde všechny léky pečlivě projít a vytřídit ty nepoužitelné. Mezi ně přitom nepatří pouze ty s prošlou exspirací, ale také léky, které jsou znehodnocené tím, že zůstaly dlouho otevřené nebo byly špatně skladovány. To může být případ právě léků z dovolených.

  • Tradiční Den lékáren mapuje profesní cestu farmaceutů. Letos veřejnosti přiblíží systém celoživotního vzdělávání

    Tradiční Den lékáren mapuje profesní cestu farmaceutů. Letos veřejnosti přiblíží systém celoživotního vzdělávání

    Česká lékárnická komora pořádá ve čtvrtek 20. června tradiční Den lékáren, tentokrát na téma „Farmaceut, profesionál po celý život”. Cílem letošního ročníku je zdůraznit celoživotní vzdělávání, které je pro farmaceuty povinné. Farmacie je velmi moderní a rychle se vyvíjející obor, neustále jsou objevovány nové léky a vědecké poznatky o nich. Farmaceuti si proto musí doplňovat vzdělání, aby mohli poskytovat pacientům tu nejlepší péči. Doprovodné aktivity budou probíhat po celý týden od 17. do 21. června ve více než 1 288 lékárnách po celé České republice.

  • Onemocnění, které nebolí. S vysokým krevním tlakem se celosvětově léčí miliarda pacientů. Nechat si ho změřit mohou pacienti i v lékárnách

    Onemocnění, které nebolí. S vysokým krevním tlakem se celosvětově léčí miliarda pacientů. Nechat si ho změřit mohou pacienti i v lékárnách

    Arteriální hypertenze znamená dlouhodobě vysokou hodnotu krevního tlaku. Příznaky jsou nenápadné a často skryté, proto se onemocnění někdy přezdívá „tichý zabiják“. Vysoký krevní tlak přispívá ke vzniku srdečních onemocnění, mozkové mrtvici a v nejvážnějších případech může vést i k úmrtí.