Z jaké legislativy plyne, že na lékárně mají být pro zaměstnance náplně práce?
Ve vyhlášce 84/2008 Sb., o správné lékárenské praxi, bližších podmínkách zacházení s léčivy a v lékárnách, zdravotnických zařízeních a u dalších provozovatelů a zařízení vydávajících léčivé přípravky,  je  v ustanovení § 22 odst. 2 písm. i) je ve výčtu povinné dokumetace v lékárně uvedeno:
i) další dokumentace vztahující se k přípravě a úpravě léčivých přípravků a provozu lékárny, včetně provozního řádu, pracovních náplní, dokladů o vzdělání osob zacházejících s léčivy a pověření k zastupování vedoucího lékárníka jiným lékárníkem.
Písemné pracovní náplně jsou vyžadovány při pravidelných kontrolách SÚKL v lékárně.

Vzory pracovních náplní zaměstnanců lékárny naleznete ZDE 

M
gr. Dagmar Dubská, oborný konzultant ČLnK

Sdílet článek:

Související články

 • Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

  Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

  Pokud mám na webových stránkách umístěn odkaz, přes který může pacient zadat kod e-receptu a tímto si ho objednat a posléze osobně vyzvednout, je to v pořádku? A pokud si udělá rezervaci přes portál Pilulky ke mně do lékárny, je to v pořádku? E-shop nemám, zásilkový výdej také ne.

 • Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

  Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

  Je pravda, že v místnosti označené dle schváleného plánku SÚKLem jako příjem nesmí být současně na policích skladované registrované léky ? PZT (inko pomůcky), potravní doplňky, kosmetika tedy ano? Co mohu skladovat na příjmu, aby to při kontrole SÚKLu prošlo? A lednička - mám ji z příjmu přesunout do skladu?

 • IPLP s obsahem magnesia – úhrada

  IPLP s obsahem magnesia – úhrada

  Dotaz se týká úhrady IPLP magnesia a dalších minerálů. Z aktuálního opatření obecné povahy (OOP) o úhradě IPLP je to naprosto nejasné, ale z historie mé praxe mám zafixováno, že vyrobené tobolky s hořčíkem v síle 0,5 g jsou nehrazené, protože existuje nehrazená HVLP adekvátní varianta. Je to opravdu tak, že na základě aktuálního OOP čisté minerály pojišťovna hradí?