Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

Pokud mám na webových stránkách umístěn odkaz, přes který může pacient zadat kod e-receptu a tímto si ho objednat a posléze osobně vyzvednout, je to v pořádku? A pokud si udělá rezervaci přes portál Pilulky ke mně do lékárny, je to v pořádku? E-shop nemám, zásilkový výdej také ne.
Český legislativní řád dovoluje provedení rezervace léčivých přípravků v lékárně na základě pacientem zaslaného (vloženého) identifikátoru. Lékárna na základě eRp objedná lékařem předepsané léčivé přípravky a pacientovi je zarezervuje. K výdeji léčivého přípravku pak dochází v lékárně, ze skladových zásob lékárny, buď přímo pacientovi, nebo jím pověřené osobě.
Pokud by Vám ze strany Pilulky byla nabízena i donášková (rozvozová) služba, byla bych opatrnější a na uvedený postup spíše nepřistoupila.

Mgr. Dagmar Dubská, odborný konzultant ČLnK

Sdílet článek:

Související články

 • Náplně práce

  Náplně práce

  Z jaké legislativy plyne, že na lékárně mají být pro zaměstnance náplně práce?

 • Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

  Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

  Je pravda, že v místnosti označené dle schváleného plánku SÚKLem jako příjem nesmí být současně na policích skladované registrované léky ? PZT (inko pomůcky), potravní doplňky, kosmetika tedy ano? Co mohu skladovat na příjmu, aby to při kontrole SÚKLu prošlo? A lednička - mám ji z příjmu přesunout do skladu?

 • IPLP s obsahem magnesia – úhrada

  IPLP s obsahem magnesia – úhrada

  Dotaz se týká úhrady IPLP magnesia a dalších minerálů. Z aktuálního opatření obecné povahy (OOP) o úhradě IPLP je to naprosto nejasné, ale z historie mé praxe mám zafixováno, že vyrobené tobolky s hořčíkem v síle 0,5 g jsou nehrazené, protože existuje nehrazená HVLP adekvátní varianta. Je to opravdu tak, že na základě aktuálního OOP čisté minerály pojišťovna hradí?