Taxa laborum, maximální cena

Taxa laborum, maximální cena

Dobrý den měla bych pár otázek ohledně legislativy: 1. Kdo stanovuje taxu laborum? 2. Kdo stanovuje maximální ceny léků? 3. Kdo je autorem 7- pásmové regulace obchodní přirážky Za odpovědi budu moc vděčná.
1.Taxu laborum určuje ministerstvo zdravotnictví. Publikována je v Cenovém předpise.
2.Maximální ceny léků stanovuje SÚKL ve správních řízeních, jehož účastníci jsou držitelé rozhodnutí o registraci a zdravotní pojišťovny. O odvoláních proti rozhodnutí SÚKL rozhoduje ministerstvo zdravotnictví.
3.Degresivní obchodní přirážka byla zavedena do praxe od 1. 8. 2006 a měla sedm pásem. V té době byla cenová regulace léčiv v kompetenci ministerstva financí. 1. 1. 2008 došlo k změně obchodní přirážky a přidání dalšího, osmého pásma. Zároveň přešly kompetence v oblasti obchodní přirážky na ministerstvo zdravotnictví. Přirážka je publikována v Cenovém předpise ministerstva zdravotnictví.

 

Mgr. Martin Mátl

Sdílet článek:

Související články

  • Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Pokud mám na webových stránkách umístěn odkaz, přes který může pacient zadat kod e-receptu a tímto si ho objednat a posléze osobně vyzvednout, je to v pořádku? A pokud si udělá rezervaci přes portál Pilulky ke mně do lékárny, je to v pořádku? E-shop nemám, zásilkový výdej také ne.

  • Náplně práce

    Náplně práce

    Z jaké legislativy plyne, že na lékárně mají být pro zaměstnance náplně práce?

  • Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Je pravda, že v místnosti označené dle schváleného plánku SÚKLem jako příjem nesmí být současně na policích skladované registrované léky ? PZT (inko pomůcky), potravní doplňky, kosmetika tedy ano? Co mohu skladovat na příjmu, aby to při kontrole SÚKLu prošlo? A lednička - mám ji z příjmu přesunout do skladu?