V připade, že se v lékárně nepoužívá destilovaná voda, je nutné provádět její chemickou a mikrobiologickou zkoušku? A obdobně u sterilizátoru a vah?

 

Odpověď na tyto otázky by spíše náležela SÚKLu. Ale mělo by platit následující:

Pokud je pro přípravu používána jenom voda kupovaná a voda z destilačního přístoje se používá jen k oplachům, stačí její kontrola zhruba 1x ročně, aby se doložilo, že je destilační přístroj funkční.

Sterilizační přístroj je třeba mít funkční, to znamená že je třeba 1-2x ročně (podle stáří přístroje) provést mikrobiologický test, i když se HS nepoužívá ke sterilizaci, ale jen k sušení. Není třeba mít chemický test v každém cyklu.

U vah si neumím představit, že by je lékárna nepoužívala. Vodu a čisté lékovky si můžete zajistit jinak, ale jak budete připravovat bez vah? Ověření je nutné.

Mgr. Hana Šnajdrová

Sdílet článek:

Související články

  • Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Pokud mám na webových stránkách umístěn odkaz, přes který může pacient zadat kod e-receptu a tímto si ho objednat a posléze osobně vyzvednout, je to v pořádku? A pokud si udělá rezervaci přes portál Pilulky ke mně do lékárny, je to v pořádku? E-shop nemám, zásilkový výdej také ne.

  • Náplně práce

    Náplně práce

    Z jaké legislativy plyne, že na lékárně mají být pro zaměstnance náplně práce?

  • Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Je pravda, že v místnosti označené dle schváleného plánku SÚKLem jako příjem nesmí být současně na policích skladované registrované léky ? PZT (inko pomůcky), potravní doplňky, kosmetika tedy ano? Co mohu skladovat na příjmu, aby to při kontrole SÚKLu prošlo? A lednička - mám ji z příjmu přesunout do skladu?