Zacházení s vodou

Zacházení s vodou

Je dnes povolen jiný režim pro zacházení s čištěnou vodou připravenou v lékárně a jiný režim pro vodu kupovanou ? Před řadou let patřil problém se správným zacházením, uchovávání a používáním čištěné vody kupované k pravidelným závadám zjištěným inspekcí ČLK na kontrolovaných lékárnách, stejně jako kvalita kupované vody, ověřená SÚKL.


Kupovaná voda se nemusí zkoušet (jen organolepticky - a zapsat do kontrolní karty). Jiný rozdíl není.

Použitelnost kupované vody je 24 hodin po otevření balení. Z toho vyplývá povinnost označit načaté balení dobou otevření (buď se ráno otevře a večer vylije zbytek - pak stačí datum otevření nebo se označí i hodinou otevření a může se použít i druhý den - v limitu 24 hodin). Stejně tak je použitelnost vody připravené v lékárně jen 24 hodin.

Teplota uchovávání vody je stejná - při pokojové teplotě.

Mgr. Hana Šnajdrová

Sdílet článek:

Související články

  • Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Pokud mám na webových stránkách umístěn odkaz, přes který může pacient zadat kod e-receptu a tímto si ho objednat a posléze osobně vyzvednout, je to v pořádku? A pokud si udělá rezervaci přes portál Pilulky ke mně do lékárny, je to v pořádku? E-shop nemám, zásilkový výdej také ne.

  • Náplně práce

    Náplně práce

    Z jaké legislativy plyne, že na lékárně mají být pro zaměstnance náplně práce?

  • Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Je pravda, že v místnosti označené dle schváleného plánku SÚKLem jako příjem nesmí být současně na policích skladované registrované léky ? PZT (inko pomůcky), potravní doplňky, kosmetika tedy ano? Co mohu skladovat na příjmu, aby to při kontrole SÚKLu prošlo? A lednička - mám ji z příjmu přesunout do skladu?