Dnes jsem se setkala s receptem na chřipkovou vakcinu, kterou lékař předepsal na recept k úhradě pacientem, ačkoli dotyčné bylo více než 65 let. Lékař jí sdělil, že si má v lékárně zaplatit celou částku a pak s účtem dojít na zdrav. pojišťovnu, která jí ho proplatí. Sestra mi po telefonu tvrdila, že takhle to pan doktor nařídil. Může lékař vůbec něco takového udělat a mohu s tím něco udělat já (oznámit, stěžovat si-kam)?


Pokud lékař předepíše lék na úhradu pacientem, je to jeho rozhodnutí, těžko s tím něco uděláte. Je to také jedna z možností, jak si šetřit limity na léky...

Domnívám se, že zdravotní pojišťovna účet pacientovi neproplatí.

Dalo by se říci, že - pokud je chřipková vakcína indikována, pokud by na ni měl pacient "nárok" - tento nárok samozřejmě musí řešit s lékařem, eventuálně by si na něj musel stěžovat - tam by byla příslušná zdravotní pojišťovna.

Mgr. Jiří Kotlář

Sdílet článek:

Související články

  • Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Pokud mám na webových stránkách umístěn odkaz, přes který může pacient zadat kod e-receptu a tímto si ho objednat a posléze osobně vyzvednout, je to v pořádku? A pokud si udělá rezervaci přes portál Pilulky ke mně do lékárny, je to v pořádku? E-shop nemám, zásilkový výdej také ne.

  • Náplně práce

    Náplně práce

    Z jaké legislativy plyne, že na lékárně mají být pro zaměstnance náplně práce?

  • Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Je pravda, že v místnosti označené dle schváleného plánku SÚKLem jako příjem nesmí být současně na policích skladované registrované léky ? PZT (inko pomůcky), potravní doplňky, kosmetika tedy ano? Co mohu skladovat na příjmu, aby to při kontrole SÚKLu prošlo? A lednička - mám ji z příjmu přesunout do skladu?