ČÍSLO POJIŠTĚNCE

ČÍSLO POJIŠTĚNCE

DOBRÝ DEN, chtěl bych se zeptat, zda stále ještě platí, že pokud je na receptu pouze nehrazený lék, uvádí se pouze datum narození. Děkuji. Prokorát
Vyhláška č. 54/2008 Sb. říká o této náležitosti receptu toto:
 
„číslo pojištěnce, bylo-li přiděleno; pokud číslo pojištěnce nebylo přiděleno, nebo nelze-li z čísla pojištěnce určit jeho věk, věk pacienta, a to u dětí do 3 let s upřesněním na měsíce a u ostatních osob na roky“
 
Z jejího znění tedy neplyne žádný rozdíl pro recept na hrazený a nehrazený přípravek a číslo pojištěnce (víme, že v drtivé většině jde o rodné číslo) být na receptu musí. Na druhou stranu se tento údaj jeví u nehrazených přípravků jako zbytečný. Těžko potom říci, zda je skutečně nutné, aby na receptu uveden byl. Z opatrnosti bych byl spíše pro jeho uvedení.
 
Mgr. MUDr. Jaroslav Maršík

Sdílet článek:

Související články

  • Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Pokud mám na webových stránkách umístěn odkaz, přes který může pacient zadat kod e-receptu a tímto si ho objednat a posléze osobně vyzvednout, je to v pořádku? A pokud si udělá rezervaci přes portál Pilulky ke mně do lékárny, je to v pořádku? E-shop nemám, zásilkový výdej také ne.

  • Náplně práce

    Náplně práce

    Z jaké legislativy plyne, že na lékárně mají být pro zaměstnance náplně práce?

  • Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Je pravda, že v místnosti označené dle schváleného plánku SÚKLem jako příjem nesmí být současně na policích skladované registrované léky ? PZT (inko pomůcky), potravní doplňky, kosmetika tedy ano? Co mohu skladovat na příjmu, aby to při kontrole SÚKLu prošlo? A lednička - mám ji z příjmu přesunout do skladu?