Můžete vysvětlit formulaci "dále neuvedené" IPLP/ č. 291-296 vyh.63/2007 , na které se vztahuje úhrada 0,01 Kč/BA ? Hned v následujícím odstavci se říká, že IPLP jsou hrazena plně s vyjímkou následujících (1.)20%...2.)0,01Kč..) . Můžete uvést konktrétní příklad "dále neuvedeného" IPLP?


Je pravdou, že právní formulace úhrad a zejména pak IPLP není jednoduchá a zcela přehledná.
Logicky se pokusím vysvětlit konstrukci:

základ - IPLP jsou plně hrazena ZP s těmito omezeními:

1. 20 % úhrada pro výjmenované skupiny

2. úhrada ve výši 0,01 Kč/balení u vyjmenovaných IPLP (chinidin, dekongescenty)

A dále za předpokladu, že IPLP nespadá ani do skupiny 1 (20 %), či skupiny 2 (0,01Kč/bal.), a obsahuje-li HVLP, tak úhrada HVLP v něm se řídí kategorizací (tj. "běžnou" úhradou tohoto HVLP na recept)

Mgr. Jiří Kotlář

Sdílet článek:

Související články

  • Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Pokud mám na webových stránkách umístěn odkaz, přes který může pacient zadat kod e-receptu a tímto si ho objednat a posléze osobně vyzvednout, je to v pořádku? A pokud si udělá rezervaci přes portál Pilulky ke mně do lékárny, je to v pořádku? E-shop nemám, zásilkový výdej také ne.

  • Náplně práce

    Náplně práce

    Z jaké legislativy plyne, že na lékárně mají být pro zaměstnance náplně práce?

  • Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Je pravda, že v místnosti označené dle schváleného plánku SÚKLem jako příjem nesmí být současně na policích skladované registrované léky ? PZT (inko pomůcky), potravní doplňky, kosmetika tedy ano? Co mohu skladovat na příjmu, aby to při kontrole SÚKLu prošlo? A lednička - mám ji z příjmu přesunout do skladu?