Minimální trvanlivost kosmetiky

Minimální trvanlivost kosmetiky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš názor na nově uváděnou použitelnost u některých kosmetických přípravků - do X měsíců po otevření balení. Je v pořádku nebrat zřetel na datum výroby? Děkuji Novotná


Můj názor je ten, že se mi to nelíbí. Ale můj názor není důležitý, podstatné je, že to tak je správně. Pokud je minimální trvanlivost (použitelnost) kosmetického přípravku delší než 30 měsíců, tak na obalu nemusí být uvedena a stačí údaj o době, za po kterou lze výrobek po otevření používat (používá se symbol otevřeného kelímku s číslem, které udává použitelnost po otevření)
Podrobnosti najdete ve vyhlášce o hygienických požadavcích na kosmetické prostředky o hygienických požadavcích na kosmetické prostředky... , která platí od roku 2004.
Mgr. Hana Šnajdrová

 

 

 

Sdílet článek:

Související články

  • Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Pokud mám na webových stránkách umístěn odkaz, přes který může pacient zadat kod e-receptu a tímto si ho objednat a posléze osobně vyzvednout, je to v pořádku? A pokud si udělá rezervaci přes portál Pilulky ke mně do lékárny, je to v pořádku? E-shop nemám, zásilkový výdej také ne.

  • Náplně práce

    Náplně práce

    Z jaké legislativy plyne, že na lékárně mají být pro zaměstnance náplně práce?

  • Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Je pravda, že v místnosti označené dle schváleného plánku SÚKLem jako příjem nesmí být současně na policích skladované registrované léky ? PZT (inko pomůcky), potravní doplňky, kosmetika tedy ano? Co mohu skladovat na příjmu, aby to při kontrole SÚKLu prošlo? A lednička - mám ji z příjmu přesunout do skladu?