Dobrý den, už někdo přišel na to, jak budeme počítat, na jak dlouho pacientovi léky vystačí (při předepsání více než jednoho balení)- např. u inzulínů, u léků s D.S. dle rady, u léků s dávkováním dle potřeby, při potížích atd... Domýšlel tohle všechno vůbec někdo? Stále si myslím, že odpovědnost za předepisování leží na lékaři a případné nedodržování limitů by s ním také pojišťovna měla řešit.


Konzultovali jsme s MZ, VZP, připravujeme praktický materiál, který zveřejníme tak, aby byl k dispozici k platnosti vyhlášky (zatím termín neznámý, i když už má číslo - vyhl. 84/2998 Sb.) Je jasné, že předem nikdo všechny detaily nepromýšlel, prostě povinnost byla uložena. S mnoha případy bude potíž v praxi. Na druhou stranu - bez jakéhokoliv upřesnění vydávat na Rp. dle rady je non lege artis, až nebezpečné. I na to si všichni, včetně lékařů, musí zvyknout.

Mgr. Jiří Kotlář

Sdílet článek:

Související články

  • Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Pokud mám na webových stránkách umístěn odkaz, přes který může pacient zadat kod e-receptu a tímto si ho objednat a posléze osobně vyzvednout, je to v pořádku? A pokud si udělá rezervaci přes portál Pilulky ke mně do lékárny, je to v pořádku? E-shop nemám, zásilkový výdej také ne.

  • Náplně práce

    Náplně práce

    Z jaké legislativy plyne, že na lékárně mají být pro zaměstnance náplně práce?

  • Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Je pravda, že v místnosti označené dle schváleného plánku SÚKLem jako příjem nesmí být současně na policích skladované registrované léky ? PZT (inko pomůcky), potravní doplňky, kosmetika tedy ano? Co mohu skladovat na příjmu, aby to při kontrole SÚKLu prošlo? A lednička - mám ji z příjmu přesunout do skladu?