Existuje nějaká lhůta, ode dne vystavení receptu, do které se musí poslat pojišťovně recept, expedovaný v zákonné lhůtě, k proplacení.


Zákonná lhůta žádná není stanovena, i když z logiky věci vyplývá, že by se tak běžně mělo stávat při nejbližším vyúčtování, což je také z ekonomických důvodů.

ZP musí proplatit i recept ze staršího období, pokud byl samozřejmě vydán v době jeho platnosti. Nemělo by to však být ze strany lékárny pravidlem, ale výjimkou. Je pravdou, že v praxi to může ZP působit problémy při sledování preskripčních limitů lékařů v příslušných obdobích.

Mgr. Jiří Kotlář

Sdílet článek:

Související články

  • Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Rezervace léků zasláním identifikátoru eRp

    Pokud mám na webových stránkách umístěn odkaz, přes který může pacient zadat kod e-receptu a tímto si ho objednat a posléze osobně vyzvednout, je to v pořádku? A pokud si udělá rezervaci přes portál Pilulky ke mně do lékárny, je to v pořádku? E-shop nemám, zásilkový výdej také ne.

  • Náplně práce

    Náplně práce

    Z jaké legislativy plyne, že na lékárně mají být pro zaměstnance náplně práce?

  • Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Uchovávání léčivých přípravků v místnosti příjmu

    Je pravda, že v místnosti označené dle schváleného plánku SÚKLem jako příjem nesmí být současně na policích skladované registrované léky ? PZT (inko pomůcky), potravní doplňky, kosmetika tedy ano? Co mohu skladovat na příjmu, aby to při kontrole SÚKLu prošlo? A lednička - mám ji z příjmu přesunout do skladu?